Gradske lige Šapca: Najefikasnije kolo do sada - 65 golova na 11 utakmica!

Treće kolo je najefikasnije do sada u šabačkim gradskim ligama, sa čak 65 postignutih golova na 11 utakmica. Grupe Mačva 1 i Pocerina doprinelе su tome sa po 25 golova, dok je sa jednom utakmicom manje Mačva 2 brojala do 15. Štaviše, tek samo jedna ekipa nije pronašla put do protivničke mreže. U pitanju je Majur koji je poražen na svom terenu 3:0 od strane Omladinca. Ostale tri utakmice ove grupe bile su sadržajnije i ono što je zanimljivo, sve tri pobedničke ekipe su do bodova došle postigavši pet pogodaka i to nakon preokreta. Napredak iz Ribara imao je furiozan period igre u kojem su za samo 23 minuta (od 34. do 57. minuta) postigli sve te golove, njihovom imenjaku iz Ševarica trebalo je 17 minuta više da to učini u Culjkoviću (od 25. do 65. minuta), dok je Torpedo do tog učinka došao u finišu utakmice protiv Sloge.

Beše uzbudljivo i u drugoj grupi Mačva, počev od subotnjeg meča Proletera i Sloge gde su za samo osam uvodnih minuta viđena tri gola. Konačnih 3:1 postavio je Božidar Bratić, svojim drugim golom u 85. minutu. Na utakmici na Gradskom stadionu pravi mali emotivni rolerkoster u nadoknadi vremena. Domaćin je u 92. minutu uspeo da poravna na 2:2 nakon što su većinu susreta bili u deficitu od dva gola. Međutim, nije to bio poslednji gol, već onaj koji je postigao Nemanja Pavlović dva minuta kasnije za veliko slavlje gostiju. Prvo poluvreme i dve nule Feniksa i Dumače nisu nagoveštavale da će ih biti u izobilju u nastavku, ali je ih je itekako bilo. Posle dva remija Dumača je upisala i trijumf i to sa ubedljivih 5:1, gde je u redovima gostiju prednjačio Marko Savić, strelac tri gola.

I pored kišovitog vremena fudbaleri Jelena i Mladosti su bili izuzetno razigrani, ostvarivši pobede kao gosti sa po 6:1. Golovima najboljeg strelca lige, Mirka Lazarevića, Mladost je svoja tri boda obezbedila već na poluvremenu (0:3), da bi do 65. bilo 0:5. U tom istom minutu Jelen je takođe završio posao, jer je tada na brzinu postigao dva gola za 1:5. U Cerovcu, gde su domaći pobedili sa 4:1, prva tri gola postignuta su sa bele tačke. Slaba uteha beše Borcu što je postigao prvi, jer do kraja golove su davali samo Cerovčani. Treću vezanu pobedu Miloš Pocerac ostvario je protiv Bojića (2:4). Tim iz Gornje Vranjske uvek je bio u prednosti, i to od dva do tri gola, tako da se njihov uspeh nije dovodio u pitanje.