Šabačka čivija podvalila i Zemuncima

Duel dva tima koja se nalaze na dijametralno suprotnim stranama tabele pripao je vodećoj Mačvi. Početak nije nagoveštavao takav epilog, Zemun je hrabro i otvorenog garda ušao u duel. Igrao se 4. minut kada je lopta prohujala kraj same stative Šapčana posle snažnog šuta Roševića sa 18 metara. Četiri minuta kasnije u dobroj prilici se našao i Bogdanovski, njegov udarac glavom sa ivice peterca uspešno je paradom zaustavio golman gostiju Nikolić.

Propuštene prilike su koštale Zemunce, Mačva u 29. minutu iz prvog udarca na gol stiže do prednosti, strelac je bio internacionalac iz Nigerije Abdulahi. Do odmora je viđena još jedna izgledna prilika za goste, lepo uposlen od Đurića, na 13-14 metara od gola našao se Pejović, međutim slabo je podesio nišanske sprave i prebacio prečku.

U nastavku je Zemun više u posedu lopte, međutim odbrana gostiju je napravila neprobojan bedem ispred svog gola. Najbolju priliku za izjednačenje propustio je da realizuje Stoisavljević u 82. minutu, šutirao je glavom sa 7-8 metara, zamalo neprecizno. Gol kojim je definitivno rešen meč postigao je Abdulahi u 88. munutu i tako obezbedio novu "trojku" Mačvi.
Ovom pobedom Šapčani su se učvrstili na čelu tabele, dok Zemuncima predstoje neizvesni dani u borbi za očuvanje prvoligaškog statusa. Zemun sledeće kolo ide u Surdulicu, a Mačva dočekuje Javor Matis.

ZEMUN - MAČVA 0:2 (0:1)

STADION: Gradski stadion Zemun. GLEDALACA: 200. GL.SUDIJA: Cvetković Jelena. POM.SUDIJE: Jovanović Ivana i Kostić Aleksandra. STRELCI: Abdulahi 29. i 88.min (Mačva). ŽUTI KARTONI: Plavšić i Đukić (Zemun), Pejović, Gavrić i Sladojević (Mačva).
ZEMUN: Joksimović, Plavšić, Svetličić (Tabaković), Vićentijević, Stoisavljević, Petrović (Vukićević) (Milošević), Rošević, Đukić, Parađina, Mijailović, Bogdanovski (Popović).
MAČVA: B.Nikolić, Jovanović, Vraštanović, Živkov (Jovović), Đurić (Gavrić), L.Nikolić, Sladojević, Abdulahi (Kilibarda), Pejović (Ademi), Srnić, Stevanović (Marković).

RFK Grafičar 1 : 1 OFK Vršac
Radnički (SM) 0 : 0 Borac 1926
Voždovac 1 : 3 Radnik
Zemun 0 : 2 Mačva
Javor Matis 2 : 0 Smederevo 1924
Inđija Toyo Tires 2 : 4 GFK Dubočica