Banovo brdo palo pred Bačvanima

Evropski derbi na Banovom brdu, dva kluba koja već nekoliko godina unazad predstavljaju naš fudbal u okviru UEFA takmičenja odmeravaju snage po prvi put ove jeseni. Bolje su sezonu otvorili belo-crni momci, dok je TSC mašina na startu trokirala, pa uz novog trenera tek sada hvata zalet.

Gosti su uzeli bolji zalet, do vođstva su stigli već u 5. minutu golom Ćirkovića posle asistencije Đakovca. Mogli su ˝brđani˝ veoma brzo da uzvrate, Tufegdžić je u 10. minutu izbio sam ispred golmana Ilića, ovaj je loptu vrhovima prstiju uspeo da pošalje u korner. Posle malog zatišja Stanković je u 27. minutu pokušao da lobuje istrčalog Ilića, ali je to uradio nedovoljno dobro, pa je i ova prilika Beograđana ostala ne realizovana. Do zasluženog izjednačenja Čukarički stiže u 37. minutu, Tufegdžić je uposlio Cvetkovića koji je napravio par koraka i loptu sa 16 metara poslao pored nemoćnog Ilića. Veoma sadržajno prvo poluvreme na kraju je donelo egal rezultat.

Nastavak teče mirnijim tokom do 54. minuta kada je Đakovac udarcem sa dvanaestak metara iskosa dobro zagrejao dlanove golmana domaćih Kaličanina. To je samo bio nagoveštaj promene koja je usledila, gosti iz Bačke Topole su ponovo došli do vođstva u 56. minutu. Prvo je Stanić sa 13-14 metara uputio oštar udarac, Kaličanin je kratko odbio loptu, na nju je natrčao Đakovac i smestio u mrežu. Isti igrač je 4 minuta kasnije mogao da reši utakmicu, bio je zamalo neprecizan sa ivice šesnaesterca.

Čukarički potom u 62. minutu preko Cvetkovića postiže pogodak, ali je na intervenciju iz VAR sobe poništen. Domaći pošto poto žele da dođu do izjednačenja, Ivanović je u 72. minutu pokušao udarcem sa 17 metara, lopta je prohujala kraj leve stative. Posle brze tranzicije Ćirković je u 80. minutu mogao da zapečati sudbinu domaćih, od realizacije ga je delilo samo par centimetara. Veoma lepu i dinamičanu utakmicu golom je mogao da začini Ivanović u 83. minutu, sjajni golman gostiju se bacio poput mačke i odbranio. Od zanimljivijih dešavanja do kraja, vredno je pomena isključenje gostujućeg igrača Đorđevića zbog dva žuta kartona kod gostiju, a potom i Sisoka takođe zbog nagomilanih kartona kod domaćih. Usput, poslednju priliku da domaći  uzmu barem bod propustio je Docić u trećem minutu nadoknade kada je pogodio prečku iz slobodnjaka sa oko 20 metara iskosa.

Vredna tri boda otišla su u Bačku, dok Čukaričkom ostaje da se prestroji i u narednom 11. kolu kada gostuje kragujevačkom Radničkom izvuče povoljniji rezultat, dok TSC ima mnogo lakši posao, jer im u goste stiže fenjeraš sa Uba.

ČUKARIČKI - TSC 1:2 (1:1)

STADION: FK Čukarički. GLEDALACA: 300. GL.SUDIJA: Radaković Nikola. POM.SUDIJE: Živin Svetozar i Peranović Dragan. STRELCI: Cvetković 37.min (Čukarički), Ćirković 5. i Đakovac 56.min (TSC). ŽUTI KARTONI: Vadze, Sisoko, Jovanović i Cvetković (Čukarički), Đakovac, Stanić, Petrović, Đorđević i Lazetić (TSC). CRVENI KARTONI: Sisoko (drugi žuti) 90+4.min (Čukarički), Đorđević (drugi žuti) 90+2.min (TSC).
ČUKARIČKI: Kaličanin, Diop (Rogan), Docić, Stevanović, Tufegdžić (Miladinović), Ivanović, Vadze (Cioni), Sisoko, Jovanović, Stanković, Cvetković (Tedić).
TSC: Ilić, Stevanović, Radin, Ćirković, Stanić (Gordić), Banjac (Banjak), Jovanović, Đorđević, Pantović (Lazetić), Petrović, Đakovac (Pejić).

Jedinstvo (Ub) : Spartak ŽK
Vojvodina 3 : 3 Radnički (N)
OFK Beograd 4 : 3 IMT
Crvena zvezda 2 : 1 Železničar
Mladost (L) : Partizan
Tekstilac : Napredak