Boljom i organizovanijom igrom Timok 1919 pobedio paraćinsko Jedinstvo

Boljom i organizovanijom igrom Timok 1919 je danas na Gradskom stadionu pod Kraljevicom pobedio Jedinstvo iz Paraćina rezultatom 2:0. Od prvog sudijskog zvižduka moglo se videti da zaječarci imaju veliku želju za pobedom tako da se u prvom poluvremenu igralo na strani gostiju. Šef Stručnog štaba Denis Jovan je postavio ofanzivnu formaciju što je krunisano pobedom. U 36. minutu brzonogi Kosta Živić je ušao u šansu i sa 10-tak metara odličnim udarcem pogodio dalji ugao golmana Mateje Brkića za vođstvo Timoka od 1-0. Isti igrač je samo 3 minuta kasnije imao stopostotnu šansu ali je lopta završila pored desne stative.

U drugom poluvremenu su gosti iz Paraćina pokušali da prebace težište igre na polovinu Timoka 1919 ali im je ujedno i ponestala snaga tako da nisu uputili ni jedan udarac u okvir gola golmana Aleksandra Jovanovića. U 60. minutu Nikola Tričković je centrirao sa leve strane a Nikola Nastasijević je rukama u petercu oborio Kostu Živića što nije promaklo današnjem glavnom sudiji Branislavu Stankoviću iz Babušnice. Siguran sa bele tačke bio je napadač Miloš Janković koji je postigao drugi gol za Timok 1919 što je bio i konačan rezultat današnje utakmice.

TIMOK 1919 - JEDINSTVO 2:0 (1:0)

ZAJEČAR: Gradski stadion pod Kraljevicom. Gledalaca 100. Glavni sudija Branislav Stanković (Babušnica), pomoćnici Mihajlo Vučković (Vranje) i Predrag Hristov (Niš). Strelci: Kosta Živić u 36. i Miloš Janković u 60. minutu iz penala (Timok 1919). Žuti kartoni: Đorđe Mitić i Nikola Nastasijević (Jedinstvo)

TIMOK 1919: Jovanović, Pavlović, Milunović, Antunović (Ognjenović), U. Nikolić, Janković, R. Nikolić (Cvetković), Tričković, Kiš, Živić (Milosavljević), Stojadinović
JEDINSTVO: Brkić, Tadić, Stančić, Krkić, Obradović (Marinković), Klašnja (Milenović), Dedijer (Milošević), Radovanović (Mitić), Nastasijević, Stojanov (Jevtić), Mijatović

Dunav 1 : 0 OFK Brzi Brod
GFK Jagodina 0 : 0 Jedinstvo 1936
Timok 1919 2 : 0 Jedinstvo (P)
SU Dinamo Jug : Trstenik PPT
Radnički (S) : Đerdap
OFK Sinđelić 0 : 1 Radnički (P)