Crveno-beli omladinci spremni za Inter

U iščekivanju novog duela u Ligi šampiona za mlade protiv Intera u Milanu, Crvena zvezda je danas odigrala utakmicu 8. kola omladinskog prvenstva Srbije sa Radničkim iz Kragujevca. Ušli su crveno-beli u utakmicu pomalo rezervisano, čuvajući adute za utorak i Italiju, što su srčani Šumadinci iskoristili da ravnopravno ispariraju u prvom delu prvog poluvremena. Poklekli su u 27. minutu kada je strelac vodećeg gola za Beograđane, posle lepe akcije, bio Teofilović. Prethodno su dobre prilike za domaće propustili Stojković i Tasić.

Čim su ih otvorili prvim golom domaći su veoma brzo postigli još dva. Strelci su bili Roganović u 30. minutu nakon udarca glavom i Ranković u 33. prizemnim šutem sa desetak metara iskosa. Crveno-beli su do odmora mogli i uvećati prednost samo da su prisebniji bili Tasić i Ranković, ali se u oba navrata odbranama istakao Nedović.

Zvezda je i u nastavku dominantnija, ali Kragujevčani u 57. minutu iz brzog kontranapada preko Jovanovića smanjuju zaostatak na dva razlike. Samo dva minuta je trebalo domaćem timu da se vrati na prethodno, Tegeltija je iz blizine savladao rezervnog čuvara mreže Milovanovića za 4:1.

Trener Zvezde Nenad Milijaš je potom izvršio izmene da bi svoje uzdanice sačuvao za utorak i UEFA Youth League, što su gosti iskoristili i preko Đalovića u 70. minutu postigli drugi pogodak. Poslednji kvartal je protekao mirno i bez uzbuđenja, a dve prilike za gol je imao domaći tim koje je propustio da realizuje Tošić.

Ovom pobedom Crvena zvezda se učvrstila na vrhu tabele i pokazala da spremna dočekuje duel sa vršnjacima iz Intera, dok potom za vikend ide u Bačku Topolu gde se sastaje sa TSC-om, a Radnički će u Kragujevcu ugostiti Partizan.

CRVENA ZVEZDA - RADNIČKI (KG) 4:2 (3:0)

STADION: Rajko Mitić jug veštačka trava. GLEDALACA: 120. GL.SUDIJA: Milenković Miroslav. POM.SUDIJE: Bogićević Goran i Rajković Miloš. STRELCI: Teofilović 27, Roganović 30, Ranković 33. i Tegeltija 59.min (C.zvezda), Jovanović 57. i Đalović 70.min (Radnički Kg). ŽUTI KARTON: Tomić (Radnički Kg).

CRVENA ZVEZDA: Draškić, Stojković (Manojlović), Ristovski, Roganović (Gaštarov), Ranković (Tošić), Tasić, Teofilović, Đorđević (Markočević), Ramadani, Gudelj, Kostov (Tegeltija).

RADNIČKI (KG): Nedović (Milovanović), Slavković, Radojković, Živadinović, Jovanović (Bukelić), Petronijević, Lukić, Virijević (Pavlović), Dimovski (Jelić), Rakićević (Đalović), Tomić.

Čukarički : Mladost (L)
Vojvodina : OFK Beograd
Novi Pazar : RFK Grafičar
Voždovac : Metalac