Poletu se posrećilo protiv Milanovčana

Radost igrača Poleta - foto: facebook.com/fkpoletljubic

Polet je najzad materijalizovao pobedom dobre igre iz prethodnog perioda. Uprkos slabim rezultatima, nisu gubili veru i zanali su da je pitanje vremena kada će doći pobede. Posrećilo im se pored Morave i nadigrali su više nego ubedljivo Takovo.

Od prvog minuta su dominiralii i u uvodu utakmice propustili nekoliko prilika (Pantić pogodio stativu). Poveli su nakon pola sata igre, izveo se korner a najprisebniji u gužvi bio je iskusni Grujičić i iz okreta pogodio mrežu. Nastavili su sa opsadom gola Bojovića i stvorili 4-5 više nego povoljnih šansi, da bi bili kažnjeni za prouste izjednačujućim golom Lukovića iz jednog od retkih kontri gostiju. Lukavi strelac skoristiom je nesporazum golmana Spasojevića i Pantića da pogodi nebranjeni deo mreže.

Domaćin se nije dao zbuniti i nastavili su sa atacima, na scenu je stupio dvostruki strelac Mirić i stavio tačku na uspelu fudbalsku predstavu. Nisu se gosti dugo radovali i nakon pet minuta iskusni strelac, posle šuta Tripkovića, odbijenu loptu sprovodi u gol. Konačan rezultat postignut je u 80. minutu, posle upotrebljivog centaršuta Bugarčića, najviši u buketu igrača bio je Mirić i glavom pogađa mrežu Milanovčana i postavlja krajnji rezultat.

Trener gostiju Goran Đukić nije bio raspoložen na kraju utakmice i napomenuo je da nije mogao da računa na usluge šest povređenih prvotimaca, a susret je pre vremena završio i Luković. Zbog ograničenog rostera nisu bili u prilici da u tim postave adekvatne zamene.

POLET (LJUBIĆ) – TAKOVO (G. MILANOVAC) 3:1 (1:0)

Pomoćni teren FK Borac 1926. Gledalaca oko 100. Gl. sudija: Ivan Vučićević. Pom. sudije: Ranko Stojanović, Nikola Panović. Strelci: 1:0 Grujičić 28, 1:1 Luković 62, 2:1 Mirić 67, 3:1 Mirić 80.min. Žuti kartoni: Todorović, Arsenijević(Polet), Đukić(trener), Pavlović(Takovo).

POLET: Spasojević Simić, Mirić(Obrenović), Gavrović, Todorović, Žunić(Bugarčić), Grujičić(Pavlović), Pantić Majstorović(Arsenijević), Šutić, Lukić(Tripković)).

TAKOVO: Bojović, Nikolić(Krtinić), Đorđević, Vidović Filipović(Milovanović), Jakovljević, Krstović(Jočović), Sretenović(Pavlović), Luković(Voštić), Grković, Maksimović.

Metalac 2 : 0 Lipolist
Sloga (P) 1 : 4 Sloga (K)
Omladinac 1 : 1 OFK Napredak
Polet (Lj) 3 : 1 Takovo
Zlatibor 0 : 3 FAP
Real 0 : 4 Jedinstvo Putevi