Lider zaustavljen u Novom Bečeju

Ekipe Jedinstva i Zadrugara pre početka utakmice (foto: Stevan Davidović)

U premijernoj utakmici i derbiju 6. kola Područne lige Zrenjanin, u Novom Bečeju viđena je jedna kvalitetna i zanimljiva utakmica, između domaćeg Jedinstva i vodećeg i do sada neporaženog Zadrugara iz Lazareva, kojoj su  samo nedostajali golovi pošto je susret završen 0:0.

Prvu priliku imao je domaćin, u 7. minutu po desnoj strani Koledin se izborio za jednu loptu i idealno uposlio Delića, koji je lukavo proigrao Aleksandra Veselića, koji sa desetak metara pogađa, na gol liniji Uroša Mrševića. Posle ove prilike gosti su presing igrom prinudili domaćina da se povuče, pa se u većem delu utakmice igralo na polovini domaćina, koji je samo povremenim kontrama zapretio gostima. Gosti su veliku priliku imali u 42. minutu kada je sa desne strane Nemanja Obradov uputio centršut, a kapiten gostiju Dušan Furtula poluvolejom cilja desni donji ugao, ali je najbolji pojedinac ovog susreta golman Dušan Šovljanski na čudesan način loptu izbacio u korner.

U drugom poluvremenu vodila se otvorena borba sa brzim napadima oba rivala, gosti su imali dve sjajne prilike da postignu gol, ali je Šovljanski sjajnim odbranama potvrdio epitet igrača utakmice. Domaći su bili najbliži golu kada je u 81. minutu na jednu kontru po desnoj strani istrčao golman Veljko Lučić u želji da je spreči, što je spretni Vasilje Radovanović primetio iz prve loptu upućuje ka praznom golu, koja je samo okrznula stativu i otišla van terena. U samoj završnici kapiten Furtula je sa ivice kaznenog prostora snažno šutirao, ali je Šovljanski i ovog puta bio nesavladiv.

Na kraju treba istaći da je glavni sudija Nikola Markov sa svojim pomoćnicima veoma dobro vodio ovaj susret, u čemu su mu mnogo pomogli i igrači oba tima fer igrom.

U 7. kolu Jedinstvo gostuje Deliji u Mokrinu, dok Zadrugar dočekuje Napredak iz Banatske Topole.

Jedinstvo - Zadrugar 0:0

Novi Bečej: Gradski stadion kraj Tise. Gledalca 150. Sudija: Nikola Markov. Pomoćnici: Lune Raškov i Vladimir Marinkov. Delegat: Nikola Kontić. Žuti kartoni: Pecarski, Salihović (Jedinstvo), Marković, Miletić (Zadrugar). Crveni karton: Miloš Marinković, predstavnik Zadrugara.

Jedinstvo: Šovljanski 9, Stanković 7, Mesaroški 7, Veselić 7 (Stojanov 7), Salihović 7 (Veselinović -), Farkaš 8, Delić 7 (Vijatov -), Koledin 8 (Kevrešanov 7), Radovanović 8, Pecarski 7 (Džin -), Kovačev 8

Zadrugar: Veljko Lučić 8, Mršević 7 (Vržina -), Zemunski 8, Marković 7, Popović 7 (Đorđe Lučić), Obradov 7, Furtula 8, Kozlovački 7 (Erić-), Pandurov 8, Zorić 7, Miletić 7 (Viskup -)

Igrač utakmice: Dušan Šovljanski (Jedinstvo)

Piše: Stevan Davidović