Fudbaleri Radničkog ne znaju za poraz kod kuće više od 11 meseci

Fudbaleri Radničkog ne znaju za poraz kod kuće više od 11 meseci i danas su nastavili niz, ovoga puta protiv ekipe Podunavca iz Belegiša ostvarili su pobedu rezultatom 3:1.

Gosti iz Belegiša krenuli su žustro i agresivno, bili su u prvom poluvremenu opasnija ekipa. Napadali su na svom delu terena, nametnuli se od starta i njima je pripalo prvo poluvreme. Šut Đurića sa 18 metara u ugao golman Šefik je uhvatio. Da bi gosti u 22. minutu došli do vođstva. Kapiten Radojčić, izuzetno zapažen, centrirao je sa leve strane veoma oštro, a mladi Skobalj utrčao je ispred čuvara, okrznuo loptu i smestio je u suprotni ugao za - 0:1.

Razgoropadili su se igrači Podunavca, šut Bojovića sa 16 metara izblokiran je bio za drugi korner gostiju i malo kasnije Škobalj je iskosa sa jednog metra snažno uputio loptu koja je završila pored gola, a mimo okriva otišao je udarac mladog Katanića. I kada su se gosti ponadali da će na odmor sa minimalcem usledio je korner za domaći tim koji je dobro izveo kapiten Karišić, golman gostiju Šefik je istrčao i okliznuo se, a vezista Janković zahvatio loptu glavom i smestio je u mrežu za 1:1. U nadoknadi vremena Podunavac je dva puta pripretio. Šut Radojčića i Stojanovića odbio je golman Stefanović, a pre ovoga Belegišani su tražili penal, navodno je štoper Zrenjaninaca Petrović, na jedan šut gostiju prema golu pogođen u ruku.

U nastavku na startu se primetilo da su gosti „izduvali“, trener domaćih Branko Savić izvršio je u poluvremenu 3 izmene i sa sve 3 pogodio. Karišić je u 53. minutu iz prekida, centrirao s boka, a sa 6 metara Paroški je glavom iz idealne prilike šutirao pored stative. Nepuna 3 minuta kasnije Miloš Zličić je postigao svoj drugi gol za Radnički. Sjajno je rezervista Apostolovski, koji je zlatni džoker trenera Savića, prebacio čuvara na levoj strani kaznenog prostora i prosledio loptu Zličiću koji je lako spakovao u praznu mrežu gostu za 2:1.

Potom je usledio napad Podunavca i u sudaru golmana Stefanovića i Beriša koji je ostao da leži na zemlji gosti su tražili penal..kao i u finišu prvog poluvremena nisu bila u pravu. U 62. minutu sve je bilo rešeno. Apostolovski je posle asistencije bio i strelac, odličnu akciju nekolicine igrača Radničkog koja je krenula od Zličića preko Tedića i Đurića Apostolovski je šutem u suprotni ugao pogodio za pobedu i konačnih 3:1.

U sledećem kolu fudbaleri Radničkog igraju u gostima protiv Bečeja.

RADNIČKI - PODUNAVAC 3:1 (1:1)

RADNIČKI: Stefanović, Đurić, Borisavljević, Topić (Tričković ), Gardinovački  (Apostolovski ), Zličić (Jonaš), Karišić, Petrović, Tedić, Janković,  (Martinkevič), Milanović (Paroški).

PODUNAVAC: Šefik, Bogićević, Pelemiš, Radojčić, Katanić  (Nakijevski), Stojanović (Janković), Skobalj (Živanović), Bojović (Stevanović), Beriša, Trkulja (Mitić), Stojanović.

OFK Vrbas 3 : 0 Dinamo 1945
Vojvodina 1928 : Bečej 1918
Radnički Zrenjanin 3 : 1 Podunavac
Sloga (Č) 1 : 0 Sloboda (DT)
Kabel : Hajduk (D)
Omladinac (NB) : RFK Novi Sad 1921
Železničar 3 : 3 OFK Kikinda
Naftagas 3 : 1 Borac (Š)