18.09.2024 Administrator

Partizan AdmiralBet posle 8 godina slavio protiv Vojvodine u domaćem prvenstvu

Detalj sa meča - foto: Maja Nastić

Rukometaši Partizan AdmiralBet-a savladali su na gostovanju ekipu Vojvodine rezultatom 28:30 (12:13). Osam godina čekali su crno-beli na pobedu protiv aktuelnog šampiona u domaćem prvenstvu, a još slađi ukus trijumfu daje gostujući teren, na kom je naš tim imao veliku podršku svojih navijača. Partizan je poslednji put nadigrao Vojvodinu 21. septembra 2016. godine, kada je na semaforu na Banjici pisalo 27:26.

Kao i u nedavnom susretu našeg tima i Novosađana u Superkupu Srbije, sa dva vezana pogotka utakmicu je otvorio Nikola Crnoglavac i iz sedmerca doneo crno-belima početno vođstvo – 0:2. Dodatni vetar u leđa saigračima dao je Said Heidarirad, koji je odbranio sedmerac Đorđiću. Gledali smo žestoke duele u fazi odbrane, a na prvi gol iz igre čekalo se do osmog minuta, kada je Vojvodina pogodila preko Žoaa Pedra. Nije domaćin imao rešenje za napad Partizana, koji je čuvao plus dva i imao inicijativu da tu razliku poveća, što je vrlo brzo i učinio. Crnoglavac je bio bez promašaja, a na crti su svoju ulogu odradili Ivan Mićić i Nemanja Ratković. Pri rezultatu 6:9 Boris Rojević je zatražio tajm-aut i probudio svoju ekipu, koja je smanjila zaostatak na 8:9. Odmah je tajm-autom odgovorio trener Đorđe Ćirković, a nakon kratkog predaha Partizan je ponovo došao do dva gola prednosti. U neizvesnoj završnici prvog poluvremena, pri rezultatu 11:11, strateg crno-belih je odlučio da promeni čuvara mreže i šansu dao mladom Nikoli Zoriću, što se ispostavilo kao pravi potez. Zorić je odmah odbranio sedmerac, potom i zicer posle odbitka, ali je Vojvodina u narednom napadu ipak prešla u vođstvo – 12:11. Nije dugo trajala jedina prednost aktuelnog prvaka države na ovom meču, pa se na pauzu otišlo pri rezultatu 12:13

U drugom poluvremenu rukometaši Partizan AdmiralBet-a izašli su na teren sa još većom dozom samopouzdanja. Zorić je podizao atmosferu svojim bravurama na golu, a Crnoglavac nastavio tamo gde je stao u prvoj deonici. Miha Kotar i kapiten Nikola Zečević zadavali su dodatne muke odbrani domaćina, pa je u 49. minutu naš tim došao do četiri gola prednosti – 21:25. Iskoristila je Vojvodina u završnici isključenje Mićića i prišla na minus dva (24:26), ali su crno-beli ostali smireni i priveli meč kraju ne dozvolivši Novosađanima da im uskrate dva boda. Tačku na utakmicu prvog kola Super rukometne lige stavio je Mladen Šotić, a Đorđić samo ublažio poraz domaćina, za konačnih 28:30.

Za igrača utakmice proglašen je Nikola Crnoglavac, koji je postigao čak 14 pogodaka, a posle njega najefikasniji u crno-belom dresu bio je kapiten Zečević sa 5 golova. Golman Nikola Zorić meč je završio sa šest odbrana.

Obilić 23 : 26 Dinamo
SPD Radnički 31 : 22 Dubočica 54
Jugović 32 : 30 Rudar
Kolubara 21 : 39 Metaloplastika Elixir
Vojvodina 28 : 30 Partizan AdmiralBet
Crvena zvezda 28 : 28 Vranje 1957