Druga kadetska liga FS RIS: Kuculović pretopio Aluminijum

Oblačno i prohladno vreme sa povremenom kišom na stadionu Rosulja u Vlasotincu dočekalo je kadete Vlasine i Aluminijuma iz Niša na otvaranju drugog kola druge kadetske lige FS RIS. Međutim, to nije baš previše smetalo domaćim fudbalerima da pokažu da u ovu sezonu ulaze sa ciljem da ostvare visok plasman i ako ih malo i sreća posluži da osvoje prvo mesto na kraju koje obezbeđuje igranje u kadetskoj RIS I ligi sledeće sezone.

Od samog starta utakmice videlo se da domaćini ulaze u utakmicu veoma angažovano i agresivno i da su vrlo brzo zaboravili prošlonedeljni kiks na teškom gostovanju u Bosilegradu. Već u drugom minutu su kadeti Vlasine mogli do vođstva kada je posle pasa Vuka Petrovića napadač domaćih Luka Đikić izašao sam ispred golmana gostiju ali je umesto u gol šutirao pravo u njega. Ubrzo zatim, u šestom minutu, posle ubačene lopte sa desne strane napada domaćih, u izglednoj šansi je bio i Cekić ali je i on umesto u gol šutirao u golmana. Kao da se nervoza zbog propuštenih šansi polako uvlačila u domaće fudbalere pa su napravili par grešaka iz kojih su gosti iz Niša pokušali preko raspoloženog centarfora Mitića da urade nešto konkretno u napadu ali bez uspeha. U četrnaestom minutu videli smo prvi gol na utakmici kada je posle izvedenog auta sa leve strane loptu u šesnaesterac poslao Marko Icić gde se najbolje snašao napadač domaćih Đikić i skoro iz mrtvog ugla poslao loptu pod prečku nemoćnog golmana gostiju Vuka Stojkovića za vođstvo od 1:0. U narednim minutima su domaći nastavili sa inicijativom na sredini terena i lopta je uglavnom bila u njihovom posedu ali u dvadeset četvrtom minutu su gosti lako mogli do gola posle jedne greške kapitena domaćih Todorovića koji je bio neodlučan na svojoj polovini terena, to je iskoristio najbolji fudbaler gostiju i kapiten Nemanja Milenković, oduzeo mu loptu, šutirao sa dvadesetak metara ali je golman kadeta Vlasine, i povremeni član omladinske ekipe, Ognjen Pešić bio na mestu. U dvadeset devetom minutu smo videli drugi gol u mreži ekipe iz Niša kada je posle kratke kombinacije na levoj strani terena lopta stigla do veoma raspoloženog danas Mateje Jovića, koji je šutirao iskosa sa same ivice šesnaesterca i veoma efektno, kao što je nekad radio Felipe Kutinjo u dresu Liverpula, poslao loptu pod prečku u suprotni ugao gola gostiju za vođstvo od 2:0 i aplauze malobrojne publike na tribinama stadiona Rosulja. Nastavili su domaći sa napadima, tako da beležimo efktan udarac Todorovića sa sedamnaest metara u trideset drugom minutu ali je golman Stojković bio na mestu, kao i prodor Đikića po desnoj strani kada je ušao u šesnaesterac posle pasa Petrovića ali je golman bio brži i izbacio loptu u aut. U trideset sedmom minutu je Jović sa sredine terena poslao sjajan pas prema Cekiću koji je ušao u kazneni prostor gostiju, ali šutirao preko gola. Već u narednom minutu, loptu je na sredini terena s desne strane primio Mateja Jović, odlično se oslobodio pratioca, kapitena gostiju Milenkovića i kada je već bio ispred šesnaesterca Milenković ga je srušio s leđa i tom prilikom, ispostaviće se kasnije, povredio, pa je Jović morao da napusti igru u drugom poluvremenu. U četrdeset drugom minutu, Filip Stanković sa sredine terena šalje loptu na desnu stranu gde je prihvata Jović, kreće u prodor i odigrava dupli pas sa Đikićem, izilazi sam ispred golmana gostujuće ekipe i kada su svi očekivali da će sam završiti akciju, nesebično šalje loptu Kuculoviću na drugu stativu koji postiže svoj prvi pogodak danas za vođstvo Vlasine od 3:0. Do kraja poluvremena još jedna šansa pred golom gostiju koju nije iskoristio Petrović, lopta se odbila do Jovića na sredini terena koji ponovo vara Milenkovića a ovaj ga opet ruši s leđa pa je glavni sudija meča Milena Ristić ovog puta morala da pokaže žuti karton kapitenu gostiju. U poslednjem minutu prvog poluvremena beležimo odličan dupli pas Todorovića i Jovića po desnoj strani, Jović ulazi u kazneni prostor gostiju, šalje povratnu loptu na penaltik gde Kuculović a zatim i Đorđe Cekić ne uspevaju da postignu pogodak.

U drugom poluvremenu se nastavilo sa agresivnom igrom domaćina i konstantnim napadima prema golu Aluminijuma, tako da su se ređale šanse za novi pogodak koje nisu iskoristili najpre Kuculović koji šutira pravo u golmana a zatim i Đikić. Ipak, u pedeset sedmom minutun novi pogodak za domaće, nakon kornera sa desne strane koji je izveo Jović, lopta dolazi do Đorđa Cekića koji šalje loptu u nebranjeni deo mreže za vođstvo od 4:0. U igru je zatim ušao Ognjen Stojiljković umesto danas osličnog Luke Đikića, koji je prilikom sudara sa golmanom u prvom poluvremenu zaradio lakšu povredu, pa je morao pre kraja utakmice na zaslušeni odmor. Samo pet minuta je bilo dovoljno Stojiljkoviću da opravda poverenje trenera Đokića, opet korner sa desne strane, opet odličan centaršut Jovića pravo na glavu Stojiljkovića koji ne promašuje i šalje loptu u levi golmanov ugao za vođstvo od 5:0. U šesdeset petom minutu, zbog povrede zadobijene u prvom poluvremenu, igru je napustio Mateja Jović a umesto njega na teren je ušao Mateja Jovanović. Nisu se zaustavili domaći iako su imali visoko vođstvo, gosti su jedva uspevali da do kraja utakmice prebace loptu na polovinu Vlasine a kamoli da pokušaju da ugroze golmana domaćih Pešića. U šesdeset šestom minutu, nakon centaršuta Stojiljkovića, najbolje se snalazi Kuculović koji glavom šalje loptu u mrežu i postiže svoj drugi gol danas za prednost od 6:0. Do kraja utakmice još pogotci Petrovića u sedamdeset šestom minutu i Kuculovića u sedamdeset osmom i osamdeset osmom za konačan rezultat od 9:0.

Sve u svemu, odlična igra kadeta Vlasine po prohladnom i kišovitom vremenu na Rosulji, gosti bi mogli čak i da budu zadovoljni što rezultat nije bio mnogo viši jer su kadeti Vlasine imali ogroman broj gol šansi koje nisu iskoristili. Domaći su s pravom pokazali da pretenduju na najviši plasman i ako ponove ovakvu igru u narednim utakmicama sasvim sigurno će biti glavni kandidat za prvo mesto na kraju sezone i plasman u viši rang.

Vlasina - Aluminijum 9:0 (3:0)

Strelci: Luka Đikić u 14. minutu, Mateja Jović u 29. minutu, Pavle Kuculović u 42. 66. 78. i 88. minutu, Đorđe Cekić u 57. minutu, Ognjen Stojiljković u 62. minutu i Vuk Petrović u 76. minutu. Glavni sudija meča Milena Ristić, njeni pomoćnici Nemanja Stamenković i Mihailo Momčilović. Igrač utakmice: Pavle Kuculović - FK Vlasina

Vlasina: Ognjen Pešić, Marko Icić, Aleksandar Stojković, Filip Stanković, Vukašin Petković, Luka Todorović (C), Vuk Petrović, Mateja Jović, Đorđe Cekić, Luka Đikić i Pavle Kuculović. Igrali su još i Ognjen Stojiljković i Mateja Jovanović. Trener ekipe Goran Đokić.

Aluminijum: Vuk Stojković, Sava Janković, Ognjen Mitrović, Konstantinos Cipidis, Ljubomir Šarac, David Jovanović, Jovan Stojanović, Danilo Ranđelović, Mihailo Mitić, Nemanja Milenković i Jovan Milenković. U drugom poluvremenu šansu su dobili i Dušan Milenković, Dragan Mihajlović, Andrija Dedajić i Uroš Dedajić. Trener ekipe V. Milenković.

Jedinstvo 2 : 4 Radnički 1924 (K)
BSK 0 : 3 Prestiž - Joca Ristić
Radnik 5 : 3 OFK Sinđelić
Vlasina 9 : 0 Aluminijum
SFK Morava 5 : 3 Mladost