Zrenjaninski Radnički upisao tri boda protiv Hajduka

Fudbaleri Radničkog, u okviru 4. kola Srpske lige grupa "Vojvodina" pred domaćom publikom, ostvarili su pobedu nad ekipom Hajduka iz Divoša rezultatom 2:1.

Odlično su otvorili utakmicu fudbaleri Radničkog i već u 7. minutu Tedić je sa leve strane odlično centrirao, a Topić efektno glavom pogodio za 1:0. Nedugo zatim zapretili su domaći preko Milovanovića, ali je njegov šut sigurno odbranio golman gostiju Jakovljević. U 17. minutu mogli su gosti do izjednačenja, ali je sa 5 metara Nađ bio neprecizan i lopta je završila pored stative. Tedić je u 24. minutu povukao kontru i proigrao Milanovića koji je desno iskosa pogodio direktno u golmana gostiju. Pred kraj prvog poluvremena pokušao je Janković sa ivice šesnaesterca, ali je loptu ukrotio golman gostiju Jakovljević.

Otvorili su gosti bolje drugo poluvreme i u 59. minutu Nađ na asistenciju Mandića poravnava na 1:1. Vodila se izjednačena borba na terenu, pokušavali su gosti da opet ugroze gol Radničkog, ali bezuspešno. Na asistenciju Zličića, Apostolovski, koji je ušao sa klupe, u 80. minutu pogađa za ispostaviće se konačnih 2:1 i skok Radničkog na 5. mesto na tabeli sa osvojenih 7 bodova.

Radnički je potvrdio da igra odlično kod kuće, jer crveno-crni 11 meseci ne znaju za poraz. U sledećem kolu, 14. septembra, Radnički igra u gostima protiv Slobode iz Donjeg Tovarnika.

Radnički Zrenjanin - Hajduk Divoš 2:1 (1:0)

Radnički Zrenjanin: Stefanović, Đurić , Borisavljević, Topić, Petrović, Gardinovački, Zličić, Karišić, Tedić, Janković, Milanović. Zamenici: Čestić, Blagojević, Paroški, Apostolovski, Dimitrijević, Tričković, Nedeljković.

Hajduk Divoš: Jakovljević, Džibrić, Jelić, Milovanović, Mandić, Cvijić, Nađ, Petrušić, Ilić, Zolnajić, Malešević. Zamenici: Tojagić, Radaković, Ilić, Tomac, Herceg, Trebovac, Velikić.

OFK Vrbas 4 : 2 Bečej 1918
Dinamo 1945 3 : 0 Podunavac
Vojvodina 1928 0 : 2 Sloboda (DT)
Radnički Zrenjanin 2 : 1 Hajduk (D)
Sloga (Č) 1 : 1 RFK Novi Sad 1921