Trijumf čačanskih "Zebri" nad liderom u Užicu

U okviru 5. kola Mozzart Bet Prve lige Srbije, Borac 1926 iz Čačka na stadionu "Radomir Antić" u Užicu ugostio je Mačvu iz Šapca i ostvario pobedu rezultatom 2:0. Iako je prvi deo utakmice završen bez golova, drugi deo igre doneo je mnogo uzbuđenja i preokreta.

U prvom poluvremenu videli smo tvrdu i izjednačenu borbu. Prva važna akcija dogodila se u 26. minutu kada je Nikola Jovanović igrač Mačve zaradio žuti karton. U 42. minutu Dragoljub Srnić je takođe je opomenut žutim kartonom. U poslednjim momentima prvog dela, tačnije u 45+1. minutu, Nikola Milekić iz Borca 1926 takođe dobija karton.

Drugo poluvreme donosi preokret i mnogo više akcije. U 61. minutu Mačva pravi prvu izmenu, kada umesto Dejana Živkova ulazi Uroš Kilibarda. Zatim, u 71. minutu, Srđan Drašković postigao je prvi gol na utakmici, dovodeći svoj tim u vođstvo. Gotovo odmah nakon toga, Mačva pravi izmenu u 72. minutu kada Stefan Đurić izlazi sa terena, a ulazi Sani Abdullahi.

Sa sve većim pritiskom na oba tima, treneri su nastavili sa taktičkim izmenama. U 77. minutu Mačva uvodi Andriju Markovića umesto Nemanju Stevanovića, kao i Adimira Ademija umesto Dragoljuba Srnića. Ubrzo nakon toga, Borac 1926 u 79. minutu menja Dragana Radosavljevića sa Veljkom Bogićevićem, kao i Nikolu Milekića sa Ibrahimom Adamuom.

U poslednjim minutima regularnog dela igre Borac 1926 pravi dvostruku izmenu kada ulaze Nikola Marinković i Stevan Kovačević zamenjujući Uroša Kojića i Nikolu Stevanovića. Trenutak koji je osigurao pobedu domaćina desio se u 90+2. minutu kada je Veljko Bogićević postigao drugi gol za Borac 1926 čime je stavio tačku na ovaj uzbudljiv meč.

Ova pobeda predstavlja veliki uspeh za Borac 1926, posebno uzimajući u obzir njihove prethodne rezultate. Nakon remija sa GFK Dubočicom i GFK Slovenom, kao i porazom od Smedereva 1924, ova pobeda daje novi impuls timu iz Čačka. Sa druge strane, Mačva je došla u Užice sa sjajnom serijom pobeda, ali nije uspela da nastavi niz i potvrdi dobru formu.

Radnik 1 : 1 OFK Vršac
Borac 1926 2 : 0 Mačva
RFK Grafičar 2 : 0 Smederevo 1924
Radnički (SM) 0 : 0 GFK Dubočica
Voždovac 5 : 0 GFK Sloven
Zemun 1 : 0 Trayal
Javor Matis 1 : 0 GFK Sloboda
Inđija Toyo Tires 1 : 3 Mladost GAT