Golovima Nikolića i Radojkovića "vukovi" savladali Jastrebac

OFK Kopaonik 1931- Jastrebac (foto: Žarko Arsić)

Posle dva kiksa u prvom i drugom kolu OFK Kopaonik 1931 je danas dočekao Jastrebac iz Velikog Šiljegovca. Već od samog početka domaći fudbaleri su nametnuli svoj ritam pa su već u 18. minutu stigli do prednosti. Knežević odlično dugom loptom pronalazi Mariana Nikolića koji prihvata loptu i šalje je iza leđa golmana Pešića za 1:0. Brzo su odgovorili gosti i bila je to jedina prava prilika Jastrepca samo dva minuta posle greške u odbrani domaćina Deljanin Milivojević postiže gol za 1:1. Imao je Nikolić priliku u 25. minutu, Danilović ga odlično pronalazi dugom loptom a on loptu šalje daleko preko gola. Mnogo problema zadavao je Nikolić gostima pa je tako u 32. minutu oboren a slobodan udarac izvodi Radojković i pogađa za ponovno vođstvo domaćina 2:1. Odličnu akciju su izveli domaći fudbaleri u 43. minutu napad su započeli Danilović i Vukojević, a Radojković završava veoma dobrim šutom koji golman Pešić izbacuje u korner.

U drugom poluvremenu tačnije od 89. minuta gosti su igrali sa igračem manje Migrić je posle faula nad Nikolićem dobio drugi žuti, odnosno crveni karton. Ovog puta moramo pohvaliti sudijsku trojku na čelu sa glavnim arbitrom Genčićem koji je ovu utakmicu odsudio za deset, svakako je zaslužio i pokazao pojedinim kolegama kako se sudi.

OFK KOPAONIK 1931 - JASTREBAC (VŠ) 2:1 (2:1)

Brus-Gradski Stadion. Gledalaca: 100. Sudija: Nikola Genčić (Svilajinac) 10. Strelci: Nikolić u 18, Radojković u 32. minutu za OFK Kopaonik 1931, a Deljanin Milivojević u 20. za Jastrebac. Žuti kartoni: Grujić (OFK Kopaonik 1931), Migrić, Milosavljević, Majdevac (Jastrebac). Crveni karton: Migrić (Jastrebac).

OFK KOPAONIK1931: Radović 6,5, Knežević 7, Todorović 6,5 (Vilimonović-), Danilović 7, M.Nikolić 8, Radojković 7,5, Vukojević 7, Mitrović 7, Kovačević 7 (Živanović -), Grujić 6,5, Burgić 6,5 (Čukuranović-).
JASTREBAC: Pešić 6, Rajković 6, Migrić 6, Milosavljević 7, Deljanin-Milivojević 7 (Lazarević-), Stošić 6 (Krstić-), Mihajlović 6,5, Majdevac 7, Vukajlović 6, Pavlović 6 (Antić-), Popović 6,5.