"Studenti" pali na ispitu i protiv "Saobraćajaca"

Kao i obično novo kolo Srpske lige Beograd otvaraju "Studenti", ovaj put gosti su im, na stadionu kraj bežanijske crkve, "Saobraćajci" sa Dorćola.

Nakon početnog ispitivanja snaga prvi u šansu ulaze gostujući igrači. Dobar pas iza poslednje linije domaćih poslao je Jovanović, Dimić šutira iz prve, loptu je kratko odbio golman Terzić, na nju naleće Tošić i kad su je već svi videli u mreži kao iz zemlje je iznikao Stefanović i sa gol linije je poslao u polje. Gosti do prednosti stižu u 18. minutu evro golom Hebiljija, lopta je posle njegovog volej udarca sa 22 metra sa desne strane završila od stative u mreži.

Ista situacija na drugoj strani nekih 8 minuta kasnije, ali sa drugačijim ishodom. Kapiten domaćih Gavrilović sa 22 metra od gola pogađa stativu, lopta je potom završila u gol autu. Domaći lagano preuzimaju inicijativu, u 29. minutu Drinčić je neprecizan sa 15-16 metara, lopta je završila tik iznad prečke. Viđeno je danas dosta lepih poteza na obe strane, u 36 minutu posle centaršuta Daraboša volej sa oko 12 metara zahvatio je Dimić, lopta je otišla dva metra iznad gola. Pred odmor su zabeležena još dva dobra udarca domaćih igrača koja na njihovu žalost nisu završila u okviru gola, nedovoljno precizni su bili Miletić i Gavrilović.

Gosti su mogli da dupliraju prednost u 54. minutu, lopta je nakon Dimićevog udarca sa desetak metara odsela na gornjoj gredi. Potom je usledio period nešto mirnije igre, kao da su igrači oba tima ostali bez goriva. U 79. minutu rezervista domaćih Mrđenović nepromišljeno dobija drugi žuti karton i svoju ekipu ostavlja na cedilu.

Smireno potom igraju gosti sa Dorćola i utakmicu rutinski privode kraju, a Marušić je u 83. minutu mogao da overi pobedu, samo da je bio malo prisebniji sa 7-8 metara udaljenosti. Konačan rezultat 0:2 u trećem minutu nadoknade postavio je Jovanović na dodavanje Milovanovića. Bio je ovo treći poraz Studentskog grada iz isto toliko odigranih utakmica, a u sledećem kolu igraju na Zvezdari, dok Dorćolci dočekuju rivala sa Careve ćuprije BASK TEK.

STUDENTSKI GRAD - GSP POLET DORĆOL 0:2 (0:1)

STADION: FK Bežanija. GLEDALACA: 100. GL.SUDIJA: Pavlović Miloš. POM.SUDIJE: Perišić Nemanja i Tomić Aleksandar. STRELCI: Hebilji 18. i Jovanović 90+3.min (GSP Polet Dorćol). ŽUTI KARTONI: Mrđenović (St.grad), Jovanović, Milovanović i Hebilji (GSP Polet Dorćol). CRVENI KARTON: Mrđenović (drugi žuti) 79.min (St.grad).

STUDENTSKI GRAD: Terzić, Miletić, Stefanović, Kovač (Džodan), Popadić, Bajagić (Redžić), Knežević (Čupić), Drinčić (Ajduković), Gavrilović, Milošević (Mrđenović), Lazić.

GSP POLET DORĆOL: Rakonić, Tošić, Dimić, Tatomirov, Bašić, Pavlović (Marušić), Jovanović, Đorđević (Marjanović), Hebilji, Daraboš, Radulović (Milovanović).

Jedinstvo 2 : 1 Radnički (NB)
Brodarac 0 : 2 Radnički (O)
Ušće Novi Beograd 0 : 0 Zvezdara
Studentski grad 0 : 2 GSP Polet Dorćol
BASK TEK 1 : 1 KFK Ravna gora Barajevo
Teleoptik 0 : 0 Prva iskra