Pregled 1. kola Prve novosadske lige

Prva novosadska liga započela je sezonu 2024-2025 kolom koje je donelo zanimljive rezultate i dosta golova. U ovom uzbudljivom vikendu, navijači su imali prilike da uživaju u nekoliko vrlo dinamičnih utakmica.

Utakmicu između Cementa i Sofeksa u Beočinu obeležila je dominantna igra domaćina koji su slavili rezultatom 3:1, iako je prvo poluvreme završeno bez golova. ŽSK iz Žablja, uprkos početnom vođstvu, nije uspeo da zadrži prednost i na kraju je poražen od Fruškogorskog Partizana sa 1:2.

Index je u Gospođincima demonstrirao moćnu igru i ubedljivo slavio protiv Jedinstva sa 3:0. U Đurđevu, Bačka 1923 je u uzbudljivom meču izgubila od OFK Jugovića sa 3:5. U Stepanovićevu, Omladinac je remizirao sa Fruškogorcem 1:1, dok je Slavija u Novom Sadu savladala Borac rezultatom 2:0.

OFK Futog je na svom terenu poražen od OFK Siriga sa 2:3, a u utakmici održanoj u Čurugu, Hajduk je pretrpeo poraz od Stražilova sa 1:2, iako su imali prednost na poluvremenu.

Posle prvog kola, Index vodi na tabeli sa 3 boda zahvaljujući ubedljivoj pobedi. Prate ga OFK Jugović, Cement, Slavija, OFK Sirig, Stražilovo i Fruškogorski Partizan, svi sa po 3 boda. Omladinac i Fruškogorac deli osmo mesto sa po jednim bodom, dok timovi poput OFK Futoga, ŽSK-a, Hajduka, Bačke 1923, Sofeksa, Borca i Jedinstva još uvek čekaju na svoje prve bodove.

Jedinstvo 0 : 3 Sofeks
Bačka 1923 2 : 1 ŽSK
Omladinac 0 : 2 Cement
Borac 1 : 4 Fruškogorski partizan
OFK Futog 1 : 5 Index
Hajduk 1 : 7 OFK Jugović
Stražilovo 2 : 1 Fruškogorac
OFK Sirig 1 : 1 Slavija