Za nijansu bolja igra zaječaraca i pobeda pred svojim navijačima

U 2. kolu Srpske lige grupa "Istok" danas su fudbaleri zaječarskog Timoka 1919 odmerili snage sa paraćinskim SFS Borecem. Pred oko 300 ljubitelja fudbala, na starom Gradskom stadionu pod Kraljevicom, viđena je jedna borbena utakmica gde su domaći igrači pokazali za nijansu bolju igru i osvojili nova tri boda. Treba napomenuti da sudijska trojka iz Niša danas nije bila na visini zadatka, napravili su dosta bespotrebnih grešaka i svojim pomalo čudnim odlukama izazivali revolt kod publike.

U prvom delu Zaječarci su krenuli ofanzivno ka golu gostiju sa željom da što pre dođu do prednosti dok su se Paraćinci opredelili za čvrstu odbranu i kontranapade. U tome su i uspevali sve do 19. minuta kada je novajlija Miloš Janković, nakon što je zavrnuo dva protivnička igrača efektnim pogotkom doveo Timok 1919 u zasluženo vođstvo - 1:0.

U sudijskoj nadoknadi prvog dela, zbog druge javne opomene sudija Peter Vukadinović je isključio mladog Ognjena Miloševića. Iako su igrali sa igračem manje gosti su u drugom delu zaigrali nešto otvorenije, pa je Danijel Zlatković u 52. minutu, iz penala, izjednačio rezultat na 1:1. Ispostavilo se kasnije, to je bilo sve što su mogli da urade na gostovanju u Zaječaru. U 61. minutu takođe novajlija Jovan Rosić je posle lepe akcije i solo prodora preciznim udarcem sa 17 metara, poslao golmana u jednu, a loptu u suprotnu stranu i postavio konačan rezultat 2:1.

Nakon opomene u 84. i 87. minutu glavni sudija je poslao Šefa stručnog štaba Žarka Jovanovića na tribine a u zaostavnom vremenu štoper Timoka 1919 Petar Pavlović je faulom zaustavio kontru paraćinaca, ali pošto je bio poslednji igrač odbrane takođe je morao ranije na "tuširanje".

IMOK 1919 - SFS BORAC 2:1 (1:0)

ZAJEČAR. Stari gradski stadion pod Kraljevicom. Gledalaca: 300. Sudija: Petar Vukadinović (Niš), pomoćnici Stevan Lazarević (Niš) i Marko Ilić (Niš). Strelci: Miloš Janković u 19, Jovan Rosić u 61. minutu (Timok 1919) i Danijel Zlatkovićiz peneala u 52. minutu (SFS Borac) . Žuti kartoni: Dejan Mašić, Andrija Antunović (Timok 1919), Ognjen Milošević (SFS Borac). Crveni kartoni: Petar Pavlović (Timok 1919) i Ognjen Milošević (SFS Borac).

TIMOK 1919: Jovanović, Rosić, Pavlović, Ognjenović (Antunović), Mašić (Barac), Uroš Nikolić (Živić), Janković, Rastko Nikolić (Cvetković), Tričković, Kiš, Vanić.
SFS BORAC: Milovanović, Gajić (Mićić), Mirkailo, Anđelković, Milošević, Đokić, N. Petrović (L. Petrović), Zlatković (Milić), Simić (Čolović), M. Petković (Milenković), Svrzić.

Dunav 4 : 0 Trstenik PPT
Jedinstvo (P) 2 : 1 Đerdap
Jedinstvo 1936 0 : 0 Radnički (P)
OFK Brzi Brod 1 : 2 Vlasina
GFK Jagodina 1 : 1 Morava 1918
Timok 1919 2 : 1 SFS Borac