Ušće pobedom na dobrim Barajevcima od prvog kola najavilo aspiracije na viši rang

Istorijsku utakmicu Kraljevski fudbalski klub Ravna gora odigrao je na stadionu FK IMT-a gde ih je ugostilo veoma ambiciozni tim Ušća. Novajlija iz Barajeva se po prvi put našao u trećem rangu srpskog takmičenja, ali ga nije započeo baš najbolje izgubivši od razvojnog tima Superligaša sa Novog Beograda.

Terensku inicijativu i veći posed od starta je imala domaća ekipa. Do vođstva su vrlo brzo došli, na asistenciju Cvetkovića strelac je bio Uroš Vukašinović u 14. minutu. Gosti su uzvratili u 29. minutu kada je poluvolej Tejića sa 14 metara ispod prečke izvadio Đorđe Vukašinović. Mnogo uspešniji Tejić je bio u 38. minutu, udarcem sa oko 20 metara loptu je poslao u rašlje i izjednačio na 1:1, tim rezultatom se otišlo na odmor.
Domaći su odlučnije ušli u nastavku, Arsić u 49. minutu udarcem sa 15 metara ozbiljno preti, ali je golman gostiju bio na visini zadatka. Tehnički doteraniji fudbal igrača Ušća i dominacija na sredini terena nisu doneli rezultat sve do 67. minuta kada je rezervista Keser prizemnim udarcem sa 14 metara loptu poslao u samo ćoše.

Keser je u 81. minutu mogao da postigne još jedan pogodak, ali je bio neprecizan sa svega nekoliko metara udaljenosti. Minut kasnije Marinković se istakao odbranom posle snažnog šuta desetke domaćih Milosavljeva sa desetak metara. Pobedu je ipak overio Keser u 90. minutu, prethodno kao na tacni poslužen od veterana Milosavljeva. Tri boda domaćih zaslužena i bez zamerki, mada se mora odati počast i gostima za hrabru u borbenu igru.
Naredne subote od 11 sati Ušće će biti gost GSP Polet Dorćola, dok istog dana u popodnevnom terminu Ravnogorci dočekuju novobeogradske "Studente".

UŠĆE NOVI BEOGRAD - RAVNA GORA BARAJEVO 3:1 (1:1)

STADION: FK IMT. GLEDALACA: 200. GL.SUDIJA: Aćimović Denis. POM.SUDIJE: Ljubojević Bogdan i Maričić Miloš. STRELCI: U.Vukašinović 14. i Keser 67. i 90.min (Ušće NB), Tejić 38.min (Ravna gora). ŽUTI KARTONI: M.Ilić, Cvetković, Mladenović i Keser (Ušće NB), Vasić i Oros (Ravna gora).
UŠĆE NOVI BEOGRAD: Đ.Vukašinović, Mladenović, Radović, M.Ilić, Savić (Vukmanović), U.Vukašinović, Jović (Keser), Cvetković, Milosavljev, Todorović (Ćirić), Arsić.
RAVNA GORA BARAJEVO: Marinković, Vukić (Jokić), Lazić (Nikolić), Sretković, Radović, Biočanin (Bojić), Tejić (Stupar), Vasić, Petrović, Brajić (Radojević), Oros.

Radnički (O) 3 : 1 Radnički (NB)
Jedinstvo 2 : 2 Zvezdara
Brodarac 1 : 1 GSP Polet Dorćol
Ušće Novi Beograd 3 : 1 KFK Ravna gora Barajevo
Studentski grad 1 : 2 Prva iskra
BASK TEK 1 : 3 Kolubara