Jadran kući pevajući

Nije izostala borbenost u baraž okršaju Jedinstvo - Jadran (foto: V. Jankov)

Delegat utakmice Branislav Radojčić je kapitenu Jedinstva iz Bačkog Petrovog Sela Šandoru Mihalecu pre početka baraž utakmice za popunu Subotičke lige uručio pehar za osvojenu titulu prvaka Međuopštinske lige, a Jadran iz Feketića je, po svemu sudeći, već posle prve utakmice obezbedio status poručnog ligaša, pa će, posle 0:3 kraj Tise, revanš 25. juna u Feletiću biti čista formalnost.

Sve je rešeno već u prvom poluvremenu. Ponajbolji igrač utakmice Goran Olah umakao je po levoj strani pratiocima već u petom minutu i onda rutinski savladao nemoćnog Erega. Potom je isti igraču 19. minutu dijagonalom uposlio na desnom boku Danila Žmukića, koji je bio na svojoj polovini igrališta i sam je vodio loptu do pred gol domaćina, a onda poslao loptu u suprotan ugao za 0:2. Isti igrač je bio strelac i trećeg gola u 42. minutu, a sada je primio loptu od Nikole Mudrinskog i po sredini pobegao odbrani rivala, a kad mi je Ereg pošao u susret postavio konačnih 0:3.

Jedinstvo - Jadran 0:3  (0:3)

Bačko Petrovo Selo: Igralište u SC „Jedinstvo“ kraj Tise. Gledalaca: 300. Sudija: Predrag Mrđenović (Vrbas) 7. Strelci: Olah u 5, Žmukić u 19. i 42. minutu za Jadran. Žuti kartoni: Zlatić, Jovičić (Jedinstvo), Nik. Mudrinski, Laban, Vukotić, Matijašević (Jadran). Igrač utakmice: Goran Olah (Jadran).

Jedinstvo: Ereg 5, A. Stanojev 5, Vučković 5, Anđelković 5, Zlatić 5 (od 57. Hegediš 5,5), Kovačev 5 (od 57. D. Kolompar 5,5), Bojanić 5 (od 57. I. Kolompar 5,5), Deak 5 (od 57. Dabižljević 5,5), A. Stanojev 6, Mihalec 6, Jovičić 5 (od 66. Gedelei -).

Jadran: Đorđević -, Brezovac 7, Nem. Mudrinski 7, Laban 7, Martinović 7(od 62. Ilić -), Spremo 7, Nik. Mudrinski 7,5, Vukotić 7 (od 74. Matijašević -), Matković 7 (od 77. Roganović -), Olah 8 (od 62. Miranović -), Žmukić 8.