Čukarički siguran protiv Novog Pazara

Čukarički je nakon reprezentativne pauze iskoristio priliku za prekid posta na svom stadionu i protiv Novog Pazara upisao vrednu pobedu. Početno opipavanje pulsa je kratko trajalo, gosti već u 6. minutu propuštaju da realizuju stopostotnu priliku. Posle prodora Islamovića po desnom krilu Suma se našao sam na penalu, uputio je oštar udarac ka golu domaćih, Filipović je sjajnom intervencijom uspeo da sačuva svoju mrežu. Samo minut kasnije slična akcija na drugoj strani, ovog puta su akteri Stanković kao asistent i Adžić koji sa peterca prebacuje gol Pazaraca. Igra se u visokom ritmu, u 10. minutu Melo je glavom spustio loptu do usamljenog Igora Miladinovića, a ovaj sa 7 metara opalio iz prve kraj stative.

Posle furioznog starta nastupilo je malo zatišje do 29. minuta i tada u roku od šesdesetak sekundi Brđani propuštaju dve prilike. Neprecizni su bili Melo sa desetak i Ivanović sa 13-14 metara udaljenosti. Što se tiče Novog Pazara od njih je malo viđeno, jedino je Bojat u 39. minutu pripretio udarcem sa oko 18 metara, lopta je završila malo iznad prečke. Finiš prvog poluvremena je ponovo uzbudljiv, prvo je na centaršut Adžića loše odregovao glavom Ivanović i iz blizine prebacio gol plavo-belih iz Novog Pazara, bilo je to u 41. minutu, a nekih 30 sekundi kasnije na drugoj strani propisno se obrukao Šćepović promašivši prazan gol domaćih sa desetak metara nakon dodavanja Adešine.

Samo što se krenulo u nastavku Ljajić, koji je u pauzi zamenio Sumu, sa 6-7 metara trese spoljni deo mreže Beograđana, a mogao je biti i drugačiji ishod. Gosti drže više loptu u nogama, licidni Adem Ljajić je povezao redove svog tima. Kad su se najmanje nadali domaći stižu do vodećeg gola, strelac je bio Docić iz kaznenog udarca u 69. minutu. Prethodno je Sise neoprezno startovao u svom kaznenom prostoru nad Stankovićem, sudija utakmice je bez dvoumljenja pokazao na belu tačku.

Dok dlanom o dlan već je 2:0, rezervista Pavkov sjano koristi pas Ivanovića, sa 5 metara je prosto probušio mrežu gostiju u 71. minutu. Deprimirajuće su delovali ovi golovi domaćih na Pazarce, koji ne pronalaze igru sa početka drugog poluvremena. Mogli su doduše gosti do počasnog pogotka u 89. minutu, ali je Sise posle kornera tukao iznad prečke sa svega nekoliko metara udaljenosti. U 4. minutu nadoknade Ergelaš je mogao da overi pobedu, ali sa desetak metara pogađa stativu gola Novog Pazara.

Bila je ovo čista i zaslužena pobeda Čukaričkog koji je upisao ˝trojku˝ posle 29 dana, odnosno tri kola, a prvenstvo nastavljaju već u utorak kada od 18,30 časova gostuju Vojvodini, dok Novi Pazar istog dana samo dva sata ranije dočekuje TSC.

ČUKARIČKI - NOVI PAZAR 2:0 (0:0)

STADION: FK Čukarički. GLEDALACA: 600. GL.SUDIJA: Radaković Nikola. POM.SUDIJE: Živin Svetozar i Peranović Dragan. STRELCI: Docić 69. (k.u.) i Pavkov 71.min (Čukarički). ŽUTI KARTONI: I.Miladinović (Čukarički), Bojat, Islamović i Adešina (N.Pazar).
ČUKARIČKI: Filipović, Tošić, Docić (Kovač), Stevanović, Ivanović (Rogan), Adžić (Nikčević), Sisoko, Jovanović, Stanković, I.Miladinović (Ergelaš), Melo (Pavkov).
NOVI PAZAR: Mirković, Bojat, Sise, Islamović (Opara), Adešina, Momčilović, Suma (Ljajić), Đo (Karaklajić), Šćepović (Obradović), Azemović, Anan (Floro).

Radnik 0 : 4 Vojvodina
IMT 1 : 1 Železničar
Javor Matis 0 : 3 Crvena zvezda
Radnički 1923 3 : 1 Napredak
Radnički (N) 3 : 0 Mladost (L)
Partizan 1 : 0 Spartak ŽK