Druga liga Zapad: Bukovica Putevi - Partizan Lipljan 3:0

Lakše nego što se očekivalo odbojkaši iz Ivanjice izašli su iz derbija kola kao pobednici. Nešto više od sat vremena bilo je potrebno domaćinu za maksimalnu pobedu od 3:0. Po istom scenariu tekla su prva dva seta. Uvodna prednost Lipljanaca brzo se istopila, a svemu tome kumovala je sjajna odbrana domaćina i sjajan servis. Potpuno je bio poremećen prijem Lipljanaca, a igra u polju je bila katastrofalna, jednostavno Lipljanci nisu ličili na sebe u prva dva seta. Možda je uzrok tome bio i težak put, verovatno je to bio i dodatni razlog blede partije u prva dva seta. U trećem setu prava borba, nijedna ekipa nije imala više od 2 poena prednosti, a Lipljanci konstantno drže prednost na svojoj strani. Konačno je koliko-toliko stabilizovan prijem, proradio je prvi tempo, a onda ključni momenat koji je i odlučio utakmicu, ispostavilo se kasnije. na 22:21 kontra na sredini činolo se svima dodakla je blok i koji centimetar završila u autu, sudija ipak nije primetio da je lopta zakačila blok i poen pripada Ivaničanima, umesto 23:21, na semaforu je 22:22. Do kraja domaćin koristi psihološku prednost i dobija set sa 25:23, samim tim i utakmicu sa 3:0, a na poslednjem poenu novi peh za Lipljance povreda skočnog zgloba kapitena, tehničara Aleksandra Rašića. Ostaje da se vidi dali je povreda ozbiljnije prirode i nada da će za sledeće kolo kapiten biti spreman. U sledećem kolu Partizan je domaćin ekipi Priboja, utakmica se igra u Zubinom Potoku u nedelju od 12:30!

Rezultat: OK Bukovica Putevi - OK Partizan Lipljan 3:0 (25:15, 25:16, 25:23)

Ivanjica - Hala Crnjevo. Gledalaca oko 100. Sudije: Kljajić, Simeunović (Kraljevo). Delegat: Alempijević (Kraljevo). Meč trajao: 70. minuta.

OK BUKOVICA PUTEVI: Novitović, Ristić, Debeljak, Maksimović, Mitorvić, Totović, Radović, Spasović (libero), Nešovanović, Glavinić, Stojić, Jovančić. Trener: Totović

OK PARTIZAN: A.Rašić, M.Rašić, Petrov, Popadić,  N.Kostić, Karadžić, Šubarić, Dančetović (libero), Ilić, M.Kostić. Trener: S.Rašić.

Metalac Takovo 3 : 0 FAP Livnica
Ribnica 2 3 : 2 Lučani
Priboj 3 : 2 Užice
Bukovica Putevi 3 : 0 Partizan
Antena 3 : 1 Brezovica