Derbi Zone "Istok" pripao zaječarcima

Na prolećnoj premijeri u Zaječaru fudbaleri Timoka 1919 opravdali su epitet favorita i ubedljivo došli do nove prvenstvene pobede. Posle dve pogođene prečke mrežu gostiju načeo je Damir Ramadani u 19. minutu prvog dela igre. Šut mladog Marka Niujkića u 36. minutu zaustavio je golman zaječaraca Aleksandar Jovanović koji danas nije imao puno posla.

Igrači Timoka 1919 su i u drugom poluvremenu imali potpunu inicijativu što je krunisano golom u 58. minutu veziste Uroša Nikolića na asistenciju Rastka Nikolića. U 75. minutu mladi Andrija Antunović je oboren u šesnaestercu ali je udarac iskusnog Dejana Mašića sa bele tačke završio visoko preko gola golmana gostiju Mirka Draškovića. U narednom napadu Rastko Nikolić je promešao odbranu Hajduk Veljka i fenomenalno centrirao do Luke Stojadinovića koji volej udarcem trese mrežu za konačnih 3:0.

Fudbaleri Timoka 1919 su danas, u fer i korektnoj igri sa tri postignuta gola protiv drugoplasiranih negotinaca, pokazali da nisu slučajno prvaci jesenjeg dela zone “Istok” i da će od naredne sezone igrati Srpsku ligu.

TIMOK 1919 - HAJDUK VELJKO 3:0 (1:0)

ZAJEČAR: Gradski stadion pod Kraljevicom. Gledalaca: 200. Glavni sudija: Miloš Grujičić (Kruševac), pomoćnici Đorđe Šaronjić (Kruševac) i Marko Milić (Kruševac). Strelci: Damir Ramadani u 19, Uroš Nikolić u 34. i Luka Stojadinović u 77. minutu (Timok 1919)

TIMOK 1919: Jovanović, Cvetković, Antunović, Vanić, Petrović (Mladenović), Ilić (Bogojević), Ristić (Mašić), U. Nikolić, Stojadinović, R. Nikolić, Ramadani (Milosavljević)
HAJDUK VELJKO: Drašković, Kojić, Novović, Ostrovljanović, Soleša, Roškić, Stošić (Tomić), Jakovljević, Kostandinović, Nujkić, Milovanović