"Zmajevi" više ne bljuju vatru, Napredak odneo sva tri boda u Kruševac

Nakon neuspešnog starta Voždovac je večeras imao popravni protiv kruševačkog Napretka na svom "krovu". Mladi trener domaćih Nikola Mitić je u protokol hrabro stavio 14 bonus igrača, od kojih je polovina bila na terenu, a druga polovina meč počela sa klupe.

Uvodni minuti su pripali domaćoj ekipi koja ima više loptu u posedu, međutim gosti iz Kruševca iz prve šanse stižu do vođstva, dodavanje Majdevca u gol je pretvorio Zličić u 8. minutu. Domaći su nastavili sa atacima, a do izjednačenja stižu u 26. minutu. Prelepim volej udarcem sa ivice kaznenog prostora Flemings je, na asistenciju Đuričića, loptu od stative poslao u mrežu za poravnanje rezultata.

Nisu prošla ni dva minuta, a "Zmajevi" su mogli doći do potpunog rezultatskog preokreta samo da je Nešković bio malo prisebniji sa desetak metara udaljenosti. U 34. minutu izgrađena je prelepa akcija napadača Voždovca i dupli pas Flemingsa i Neškovića, ovaj potonji je bio zamalo neprecizan sa oko 18 metara razdaljine. Do odmora su viđena još dva šuta sa preko dvadesetak metara od strane igrača domaćih, a akteri su bili Nešković i Mitrović, međutim siguran na golu gostiju bio je Savić, pa se na odmor otišlo nerešenim rezultatom.

Prva malo dramatičnija situacija u nastavku pribeležena je u 52. minutu, posle udarca iz ugla koji je izveo Mitrović, loptu je glavom zahvatio Đurđević, loptu je nažalost njegovih saigrača poslao pored gola gostiju. Da su iz prekida opasni domaći su potvrdili nakon samo tri minuta, izvođač kornera je bio isti, ovaj put sa oko 12 metara bio je neprecizan Đuričić. Kruševljani su se sredinom poluvremena oslobodili pritiska i u 64. minutu su lako mogli stići do nove prednosti samo da je Bastajić bio skoncentrisaniji, sa svega 7-8 metara loptu je poslao visoko iznad prečke.

Napredak ipak u novo vođstvo stiže u 77. minutu, dobar centaršut Ljubomirca u gol je pretvorio Majdevac, koji se tom prilikom povredio te je morao biti zamenjen. Voždovac je do kraja utakmice uzaludno napadao, sve što je uradio zbilo se u 86. minutu kada je Kojić pripretio šutem sa preko 20 metara, međutim lopta nije našla put do mreže, kao i udarac Flemingsa u zadnjem minutu regularnog dela. ˝Čarapani˝ su tako nenadano, ali sasvim zasluženo, odneli velika tri boda u Kruševac.

"Zmajevi" i naredno kolo igraju u ponedeljak kada će biti gosti Mladosti u Lučanima, dok Kruševljani dan ranije pod Bagdalom dočekuju Novi Pazar.

VOŽDOVAC - NAPREDAK 1:2 (1:1)

STADION: FK Voždovac. GLEDALACA: 300. GL.SUDIJA: Ostraćanin Stanko. POM.SUDIJE: Obradović Nikola i Živković Marko. STRELCI: Flemings 26.min (Voždovac), Zličić 8. i Majdevac 77.min (Napredak). ŽUTI KARTONI: Flemings i L.Pavlović (Voždovac), Mršić (Napredak).

VOŽDOVAC: Katić, Lukić, Matić (Kojić), Vujanović (Petrović), Flemings, Mitrović (L.Pavlović), Pirgić, Krpić, Đuričić, Đurđević, Nešković (Antonijević).
NAPREDAK: Savić, Krstić, Stevanović, Vukajlović, Mršić, Blagojević, Zličić (Jović), Ljubomirac, J.Marinković, Majdevac (Stanojlović), Jovanović (Bastajić).

Radnički 1923 2 : 1 Vojvodina
Radnički (N) 1 : 0 Javor Matis
Partizan 5 : 2 IMT
TSC 1 : 0 Radnik
Čukarički 2 : 1 Železničar
Novi Pazar 0 : 3 Crvena zvezda