10.02.2024 Aleksandra Stojković

Gol Neškovića nedovoljan za nove bodove protiv Zvezde

Detalj sa meča - foto: @FKVozdovac

Hrabrim "Zmajevima" na prolećnoj premijeri izmakao remi protiv aktuelnog šampiona! Pogodak Mihajla Neškovića nekoliko minuta pre kraja poslužio je kao nagrada za mladi tim i pozitivan utisak sa debija Nikole Mitića kao šefa stručnog štaba.

I pored neiscrpne želje za pobedom, odvažne, srčane i neustrašive igre koju su pokazali na terenu, fudbaleri Voždovca nisu imali sreće i na ”Krov” gde su prvi ove sezone odneli pobedu protiv Crvene zvezde, tada učesnika Lige šampiona, odlaze praznih ruku.

Drugi deo prvenstva je tek počeo, ekipe se uigravaju, promena je bilo, a prelazni rok nije gotov, te je sve to uzeo u obzir i mladi stručnjak na klupi Zmajeva prilikom svoje izjave po završetku utakmice:

”Mislim da smo pogotovo u prvom poluvremenu kontrolisali situaciju dok je u drugom poluvremenu to bilo na nešto slabijem nivou. Mnogo je teško protiv Crvene Zvezde, pogotovo na njihovom stadionu, na ovom terenu, pred ovim navijačima to raditi u kontinuitetu. Obzirom na mogućnosti mislim da smo bili jako dobri, a posebno verujem da ćemo kako vreme bude odmicalo, biti sve konkurentniji. Stil igre koji ovaj klub neguje se nije promenio i to je večeras bilo evidentno kroz presing i želju za golovima do samog kraja”, zaključio je Mitić.

Rano vođstvo Crvene zvezde, ispostaviće se na kraju, odredilo je krajnji rezultat, ali je Voždovac još od šestog minuta pokazao da nije došao da se brani. Pokušaj jedinog strelca za Zmajeve, osujetio je golman Popović na vreme se zaputivši ka lopti.

Tri minuta kasnije, domaćin je preko preciznog Rodića poveo rezultatom 1:0 koji je šutom sa ivice šesnaesterca savladao mladog Katića

Nedugo zatim, Zvezda je udvostručila prednost preko Olainke nakon odbijene lopte posle izvedenog kornera. Uprkos dva gola u svojoj mreži, igrači Voždovca nisu delovali demotivisano već su dogovorima iz svlačionice pristupili još disciplinovanije.

KrpićNešković i Jočić su najviše preko kreativnog Mitrovića dolazili do prilika za gol, ali je realizacija izostala. Sa druge strane, Katić se isticao kada je to bilo potrebno i onemogućio da Zvezda uveća prednost pred odlazak na pauzu.

Iako su fudbaleri Voždovca igrali ofanzivno i srčano, pad koncentracije u odsudnim trenucima bio je dovoljan da igrači Crvene Zvezde, nakon prvog poluvremena, teren napuste sa rezultatom u svoju korist.

Dobrom odbranom ispred svog gola, Katić je otvorio drugi deo igre i Zmajevi su uhvatili zalet pred izuzetno ispunjenim tribinama stadiona ”Rajko Mitić”. Razigravali su saigrače na terenu Nešković i Đuričić ali nedovoljno kako bi došlo do promene rezultata.

U 78. minutu VAR je sprečio da Zvezda uveća prednost, jer je nad Katićem načinjen prekršaj prilikom šuta u gužvi šesnaesterca momaka u žutim dresovima.

Konstanat presing se isplatio nekoliko minuta pre kraja kada je posle okreta sa loptom, Nešković uputio odličan udarac sa ivice šesnaesterca u gol Popovića. Nekadašnji golman Voždovca savladan je uz pomoć svog sadašnjeg kapitena jer se udarac odbio od Dragovića i potvrdio pogodak za 2:1 u 86. minutu.

Želje je bilo, ali ne i dovoljno vremena da se izvuče ventualno bod, ali se sa Autokomande nije išlo pognute glave zbog svega prikazanog.

U narednom kolu, "Zmajevi" će odigrati prvu zvaničnu utakmicu u 2024. godini na svom stadionu protiv ekipe kruševačkog Napretka.

Vojvodina 1 : 1 Mladost (L)
Napredak 1 : 1 Spartak ŽK
Crvena zvezda 2 : 1 Voždovac
Železničar 2 : 2 Novi Pazar
Radnik 0 : 3 Čukarički
IMT 0 : 2 TSC
Javor Matis 0 : 1 Partizan
Radnički 1923 3 : 2 Radnički (N)