11.11.2023 Stevan Davidović

Komšijski derbi Novobečejcima

Radost Novobečejaca posle pobede u derbiju (foto: Jovana Đurić)

U premijernoj utakmici 14. pretposlednjeg kola jesenjeg dela prvenstva u Područnoj ligi Zrenjanin, po kišovitom vremenu i na raskvašenom terenu, u komšijskom derbiju u Novom Bečeju snage su odmerili domaće Jedinstvo i "2. oktobar" iz Kumana.

Posle pobede u Banatskom Despotovcu (0:1) izabranici trenera Dragana Vukajlovića, puni samopouzdanja dobro su otvorili utakmicu. U 12. minutu usledila je brza akcija po desnoj strani, gde je Mihajlo Mihajlović pretrčao beka gostujućeg tima i sa korner linije uputio idealan centaršut, akciju je pratio Zoran Obradović, (koji je inače prošle sezone igrao za ekipu iz Kumana) i rutinski loptu smestio u mrežu za 1:0.

Rano vođstvo domaćeg tima nije zbunilo goste, preuzeli su inicijativu i u većem delu prvog poluvremena bili na polovini novobečejskog tima. U nekoliko navrata gosti su opasno zapretili, a najozbiljnije prilike imao je u 23. i 45. minutu,  kapiten Stefan Milosavljev, koji je odlično izveo slobodne udarce, ali je oba puta Leon Barkoci sjajnim odbranama sprečio izjednačenje.

Ukoliko su u prvom poluvremenu dozvolili gostima da imaju inicijativu, u nastavku su ih domaći iznenadili presingom, koji je urodio plodom već u 49. minutu. Presekli su Novobečejci jedan napad gostiju i u dva poteza stvorili priliku, lopta je došla do Mihajlovića, koji je pronašao na desnoj strani Strahinju Josimovića,  koji je, sa distance, iz prve loptu smestio u donji desni ugao za 2:0.

Gosti se ni tada nisu predali, imali su terensku nadmoć punih deset minuta, ali bez prave prilike da smanje vođstvo. Ponovo su Novobečejci presingom presekli jedan napad, usledio je udarac prema golu, ali je lopta završila u korneru. Po pravilu kornere izvodi Nikola Mesaroški, ovog puta loptu je uputio nisko po zemlji, koja je pored trojice odbrambenih fudbalera, po klizavom terenu završila u mreži za 3:0.

Posle ovog gola zaavladala je vidna nervoza u ekipi iz Kumana, koja je stihijski dugim loptama pokušala da smanji vođstvo, da bi Novobečejci ponovo brzom transformacijom i  golom Nikole Kevrešanova, povisili na 4:0 i time raspršili sve nade gostima, da na ovom gostovanju mogu nešto više učiniti. Na kraju da radost domaćih bude veća, u 90. minutu Strahinja Josimović se po drugi put upisao u listu strelaca, za konačnih 5:0. Na kraju treba reći da je komšijski derbi protekao u veoma korektnoj i borbenoj igri oba rivala.

U poslednjem kolu jesenjeg dela prvenstva, Jedinstvo igra sa Vojvodinom iz Novog Miloešva, dok "2. oktobar" dočekuje Bilećanin iz Sečnja.

Piše: Stevan Davidović