06.11.2023 Administrator

Komšijski i Potiski futsal derbi bez pobednika

U fudbalu saigrači, a u futsalu rivali: Žarko Kobiljski i Vladan Vorgučin - foto: V. Jankov

Komšijski derbi završen je bez pobednika, a da je mlo ko to pretpostavio posle odigranog prvog poluvremena, jer se na odmor otišlo rezultatom 4:1. Ko zna kakav bi rezultat bio da u finišu prvog dela u igru nije ušao kapiten Novobečejaca Zoran Ćurčić i odbranio dva kaznena udarca sa 10 metara, prvo Božičiću, a onda Vorgučinu.

Trener Novobečejaca Mita Kobiljski, inače Bečejac, ostavio je Ćurčića na golu i u nasravku. Nije pogrešio, jer je ovaj „spustio rampu“ ispred svog gola i do kraja se mreža nije zatresla. A prilika je bilo iz igre i opet dva puta iz kaznenh udaraca  sa 10 metara. Međutim, lopta, gotovo, da nije mogla da promaši iskusnog Ćurčića. U jednom momentu, kada su Novobečejci igrali u napadu bez golmana, siguran gol je spasao i Nenad Vinović sa golmanskim dresom. Do izjedačenja je došlo dva minuta pre kraja, posle čega se igralo fajterski za pobedu, ali lopta nikako nije htela u mrežu, pa sad oba rivala žale za dva izgubljena boda.

Bečej - Tisa  4:4 (4:1)

Bečej: Sportska dvorana OSC „Đorđe Predin Badža“. Gledalaca: 100. Sudije: Brako Grmuša (Petrovaradin) 6, Radenko Milovanović (Novi Sad) 7. Strelci: 0:1 Đukić u 6, 1:1 Božičić u 14, 2:1 M. Đukić u 14, 3:1 Sel u 15, 4:1, Božičić u 17, 4:2 N. Đukić u 28, 4:3 Kobiljski u 36, 4:4, Mesaroš u 38. minutu. Žuti kartoni: Božičić, M. Đukić, Vadaski (Bečej), a Ikrašev, N. Đukić, Kobiljski (Tisa). Nagomilavanje prekršaja: Bečej 8 (1+7), Tisa 13 (7+6). Igrač utakmice: Zoran Ćurčić (Tisa).

Bečej: VADASKI (8 odbrana) 7, DABIŽLJEVIĆ 7, VORGUČIN 7, BOŽIČIĆ 8, ĐUKIĆ 7, Karačonji -, Agoč 6, Đakonov 6, Sel 6,5, Prkosovački -, Vukmirović 6, Segedinski 6.

Tisa: RADOSAVLJEV (3 odbrane) 6, VUJOVIĆ 6,5, IKRAŠEV 6,5, N. ĐUKIĆ 7, MESAROŠ 7, Ćurčić 8,5 (16 odbrana), Papović 6, Stojanov -, Vinović 6,5, Kobiljski 7, Dražić 7.