Omladinci Crvene zvezde sa pola snage "petardirali" Ubljane

Zbog obaveza koje imaju narednog utorka u Ligi šampiona za mlade protiv nemačkog Red bull Lajpciga, omladinci Crvene Zvezde su danas dočekali goste sa Uba. Domaći su poveli tako reći iz svlačionice, igrao se 27. sekund kada je Cvetković rezantnim udarcem sa 18 metara savladao golmana Jedinstva.

Duplirali su crveno-beli prednost u 17. minutu, Gojkov je izveo slobodan udarac sa 22 metra, golman gostiju nesigurno intervenisao ispustivši loptu, na koju je natrčao Bubanj i prosledio je u mrežu. Dva minuta kasnije još jedan kiks golmana Stanarevića, kada je podleteo pod loptu, iskoristio je Tegeltija i povisio na 3:0. Zvezdini momci nastavljaju da "terorišu" goste, posle lepe akcije u 24. minutu u listu strelaca upisao se i Vukojević. Ponovo je slabo odreagovao golman Jedinstva, koji je ubrzo potom zamenjen.

Domaći su zatim "smanjili gas", osim jedne šanse Miranovića ništa značajnije nije viđeno. Izgledalo je kao da kalkulišu i čuvaju se za evropski izazov koji im predstoji.

Trener domaćih Milijaš ostavio je na poluvremenu u svlačionici tri glavne poluge svog tima Vidojevića, Vukojevića i Gojkova sa željom da ih sačuva većih napora. To se odrazilo na igru njegovog tima, izgubilo se na lepoti i kombinatorici.

Da ne bude baš sve letargično potrudio se Miranović u 64. minutu kada je snažnim udarcem sa preko 20

metara "probušio" mrežu nemoćnog Velimirovića i povisio na 5:0. Do završetka utakmice još je samo Bubanj u 85. minutu uzdrmao prečku gola gostiju, crveno-beli su sa pola snage savladali siromašne znanjem Ubljane.

Sledećeg vikenda na programu je 13. kolo, crveno-beli će biti gosti niškog Radničkog, dok Ubljani dočekuju vršnjake iz Grafičara.

CRVENA ZVEZDA - JEDINSTVO 5:0 (4:0)

STADION: Rajko Mitić - jug veštačka trava. GLEDALACA: 50. GL.SUDIJA: Marković Filip. POM.SUDIJE: Božić Dejan i Rajković Miloš. STRELCI: Cvetković 1, Bubanj 17, Tegeltija 19, Vukojević 24. i Miranović 64.min (C.Zvezda)   ŽUTI KARTON: M.Fal (C.Zvezda).

CRVENA ZVEZDA: Draškić, Milosavljević, Vidojević (Mladenović), Vukojević (Radujko), Cvetković, Bubanj, Lečić, Gojkov (M.Fal), Tegeltija (Ostojić), Miranović, Petrović (Vasilić).

JEDINSTVO: Stanarević (Velimirović), Crnovčić (Davidović), Petkoski-Cimbaljević, Đokić, V.Marjanović, Runjajić, Močić (Brkić), Lazić (Kiselčić), Pantelić, Rakić, Alimpić (N.Marjanović).

RFK Grafičar 2 : 1 Mladost (L)
Zemun 1 : 3 Novi Pazar
Radnički (NB) 0 : 2 Voždovac
IMT 3 : 1 Brodarac
Čukarički 0 : 4 Spartak ŽK
Radnički 1923 2 : 1 Vojvodina