Pobeda trsteničana u zaustavnom vremenu

Ekipa Trstenik PPT, foto: D.Ivanović

Pred oko 500 gledalaca na stadionu kraj Morave do kraja neizvestan fudbalski meč, u okviru 5. kola Zone "Zapad" odigrali su domaći Trstenik PPT i gostujući ekipa Temnić 1924 iz Varvarina. Rezultat 2:1 za domaće, poluvreme 1:0.

Utakmica dinamična, napeta, izjednačena, jedni i drugi želeli su pobedu. Ovaj susret je vodio glavni sudija Mitar Klikovac iz Niša sa pomoćnicima Lazarom Nikolićem i Milivojem Dončićem. Delegat i kontrolor je bio Slađan Rajković iz Kruševca.

U vođstvo su prvi došli domaći u 16. minutu strelac je bio Konstantin Petković za 1:0, onda je dosuđeni jedanaesterac u 83. minutu za trsteničane promašio Branko Milosavljević, posle čega je usledila kazna izjednačujućim pogodkom gostiju u 90. minutu, strelac Boris Ahmeti. U produžetku utakmice domaći igrač Branko Milosavljević se iskupio za promašeni penal i pogodkom doneo svom timu pobedu 2:1.

Posle ovog odigranog kola gosti su ostali na 4. mestu tabele sa 9 bodova, a trsteničani sa istim brojem bodova na 5. mestu. U narednom kolu Trstenik PPT gostuje u Sedlaru kod ekipe Mladog borca, a Varvarinci kući dočekuju ekipu Župe iz Aleksandrovca.