Sloga Dašnica stoprocentna na gostovanjima

FS Rasinskog okruga - foto: fsro.org.rs

Posle nerešenog ishoda u drugom kolu Prve rasinske okruzne lige na domaćem terenu protiv ekipe iz Bivolja, Sloga Dašnica nije posustala i u trećem kolu je odigrala veoma dobro taktički pripremljenu utakmicu od strane šefa struke G.Cvetića protiv veoma mlade i ambiciozne ekipe Čitluka, koja je doživela drugi uzastopni poraz ove sezone.

Na igralištu u Čitluku po veoma velikoj vrućini od prvog poluvremena se nije očekivalo mnogo, međutim igrači su uprkos tome pružili veoma borbenu predstavu. Najpre je domaćin zapretio ubacivanjima sa strane, ali su gosti dobro postavili zadnju liniju i bez više problema zaustavili uvodni nalet domaćina. Kada se to najmanje očekivalo na terenu, pred prvu pauzu za odmor, desni bek gostiju, danas odlični Ćirić, sa svoje polovine iz jednog prekida pronalazi snajperski preciznim pasom usamljenog i bez podržke saigrača Toskića, koji beži štoperima Čitluka i uspeva sa 10m iskosa da primiri loptu i veoma dobrim poluvolejom zatrese mrežu domaćih u maniru rasnih golgetera i postavi, kako se na kraju ispostavilo, konačnih 0-1 za goste. Međutim uzbuđenjima je tek bio početakj. Domaći su se posle primljenog pogotka trgnuli i svim silama krenuli ka golu Ćirkovića, kome je prečka bila saveznik u 20. minutu posle jednog prekida sa leve strane, kada je tukao Ratković glavom. Nakon toga šanse su se smenjivale to na jednoj to na drugoj strani; najpre se levo krilo Sloge, danas najagilniji Živković našao oči u oči sa Lukićem, ali ovaj uspeva da sačuva svoju mrežu odbranom u padu. Isti igrač par minuta kasnije koristi neopreznost odbrane domaćih i sam izlazi 1 na 1 sa golmanom, nesebično upošljava Toskića, koji iz teške pozicije prebaca gol Čitluka. Domaći su do kraja poluvremena pokušavali da dugim loptama i prekidom ugroze gol Sloge, ali se na odmor otišlo sa 0-1.

U drugom delu temperatura je značajno pala pa su igrači mogli da promene ritam i ubrzaju stvari na terenu. Domaći su imali 3 slobodna udarca sa iste pozicije u samo 5 minuta, ali kapiten Pajić šutira daleko od gola, Miljkovićev pokušaj Ćirković vadi iz samih rašlji, dok treći pokušaj zaustavlja živi zid. Gosti su uglavnom pokušavali da iz kontranapada preko Toskića i Živkovića priprete, ali ne toliko uspešno. Babić i Obradović Aca su dobro obezbedili sredinu terena, tako da se domaćin orjentisao na duge lopte ka visokom Pajiću, ali ni on nije imao mnogo prostora za igru, jer ga je u svakom koraku pratio Obradović Đ. i tako zaustavio svaki pokušaj najboljeg igrača domaćih. Do kraja nije bilo većih uzbuđenja jer je šef struke gostiju iskusno priveo utakmicu kraju uvođenjem prekaljenog Kovandžića i tako obezbedio mirniji kraj utakmice.

Igralište u Čitluku. Gledalaca 100. Sudija Petar Mitić. Strelac: Toskić u 14.minutu; žuti kartoni: Todorović (Čitluk), Iričanin (Sloga)   Igrač utakmice: Toskić

Čitluk: Lukić Ml. Popović, Ratković, Ćalić, Janković(od 77. Pavlović), Lukić Ma.(od 47. Simić) Živolić, Pajić(k), Miljković, Todorović, Vasić

Sloga Dašnica: Ćirković, Ćirić, Obradović Đ. Rajić, Marković, Babić, Obradović A.(k), Iričanin, Živković, Musić(od 70.Kovandžić), Toskić

Sloga (Ć) 3 : 4 Rubin
Borac 4 : 1 Gornji Stepoš
Čitluk 0 : 1 Sloga (D)
Polet 57 4 : 1 Dedina
FUD 6 : 0 Sloga (L)
Mačkovac 2 : 3 Jastrebac