Deca kluba sa Senjaka položila još jedan ispit sa desetkom

Briljantan start Grafičara u Gornjem Milanovcu stigao je na overu protiv jednog od glavnih pretendenata za plasman u viši rang ubskog Jedinstva. Momci tima sa Senjaka ulaze bez respekta u utakmicu, a Mladenović u 10. minutu ne koristi kolosalnu šansu za pogodak. Šutirao je glavom sa nekih 5-6 metara, Jovanović bravuroznom intervencijom čuva svoj gol. Potom Stojanović u 19. minutu vara svog čuvara na desetak metara od gola, ali šutira pravo u dobro postavljenog golmana Jedinstva.

Grafičar do zasluženog vođstva stiže u 27. minutu, posle lepe akcije Andreje Petrovića i Stojanovića ovaj potonji je strelac. Ovo mu je već drugi gol koji je postigao na startu sezone. Domaći i posle vođstva ne skidaju gas, Đurić je u 37. minutu sjajnim pasom ostavio Ćurića samog pred gostujućim golom, međutim Jovanović je lepom paradom odbranio njegov šut sa oko 12 metara. Rezultat na poluvremenu je bio samo 1:0, a što nije završilo više lopti u mreži neprimetnih gostiju najzaslužniji je njihov golman Jovanović.

Posle samo dvadesetak sekundi igre u nastavku Ubljani prave brzu akciju, lopta je od Zubaire preko Karikarija stigla do Miladinovića koji sa desetak metara šutira iznad prečke. Domaći su idmah uzvratili, međutim Mladenović sa 12-13 metra šutira pravo u golmana gostiju. Što nije uspelo njemu jeste igraču gostiju Milanoviću u 49. minutu, kada je posle centaršuta Petrovića loptu smestio u sopstvenu mrežu. Domaći igraju nadahnuto, Maksimović u 52, Stojanović u 54. i Ćurić u 57. minutu bivaju zamalo neprecizni i propuštaju prilike da dotuku grogirane goste sa Uba. Umalo promašaji da stignu na naplatu u 59. minutu, kada je Denić iz slobodnjaka sa 22 metra tek za nekih desetak centimetara prebacio gol domaćih.

Gosti su malo stabilizovali igru, Zubairu je u 64. minutu sa ivice kaznenog prostora dobro zagrejao dlanove Guteše. Međutim, Andrija Maksimović, koji je pre dva meseca napunio 16 godina, šutem sa 16 metara cepa mrežu Jedinstva i gasi im poslednju nadu u preokret, igrao se 70. minut. Utakmica je potom ušla u mirniji tok, mada se Jovanović još jednom istakao u 79. minutu kada je iz rašlji izvadio sjajan šut Ćurića sa 17 metara. Poslednju priliku, za danas izvanredni Grafičar, nije iskoristio Fajsal u zadnjem minutu susreta, konačan rezultat je ostao da glasi 3:0.

Veoma vrednu pobedu momci kluba sa Senjaka izvojevali su uz veliko zalaganje, a u 3. kolu gostuju na drugoj obali Save novobeogradskom Radničkom, dok Jedinstvo igra derbi protiv OFK Beograda na svom "Draganu Džajiću".

GRAFIČAR - JEDINSTVO 3:0 (1:0)

STADION: Rajko Mitić - jug veštačka trava. GLEDALACA: 800. GL.SUDIJA: Matić David. POM.SUDIJE: Tošić Miloš i Stojković Uroš. STRELCI: Stojanović 27, Milanović 49. (a.g.) i Maksimović 70.min (Grafičar). ŽUTI KARTONI: Mladenović (Grafičar), Doderović (Jedinstvo).

GRAFIČAR: Guteša, Matić (Radojević), A.Petrović (Fratrović), Vasiljević, Ćurić (Fajsal), Stojanović, Đurić (Marić), Vukičević, Injeka, Mladenović, Maksimović (Mijatović).

JEDINSTVO: Jovanović, Milanović (Riznić), Miladinović (Rakić), Doderović, Vladisavljević, Denić (Stanojević), Rajović, Radovanović, Zubairu (Stevančević), Dimitrić (Mitić), Karikari.

Inđija Toyo Tires 2 : 2 GFK Dubočica
RFK Novi Sad 1921 1 : 1 Radnički (NB)
RFK Grafičar 3 : 0 Jedinstvo (Ub)
OFK Beograd 4 : 1 Metalac
Tekstilac 3 : 1 GFK Sloboda
Kolubara 3 : 2 Mačva