Sezona Gradske fudbalske lige Šabac - grupa "Pocerina" kroz statistiku

Devet više utakmica odigrano je u Gradskoj fudbalskoj ligi “Pocerina” u odnosu na grupu "Mačva" - 45:36, što je naravno uslovljeno jednom ekipom više koja je završila takmičenje. Međutim, jedna od njih još uvek nije završila sa sezonom.

Rankovac očekuje odigravanje baražne utakmice za popunu MOL Pocerina protiv drugoplasiranog iz OFL Vladimirci. Što se tiče statističkih parametara ove šabačke gradske lige, njih možete videti u nastavku.

- REZULTATI KOD KUĆE I NA STRANI

Za razliku od Mačve, u Pocerini nije bilo neporaženih kod kuće. Međutim, čak četiri tima imali su po jedan poraz - Mladost Sv., Korman, Rankovac i Zablaće. Kad se njima dodaju još Galeb i Rudar DCR sa po dva poraza, to je više od polovine lige koji su igrali izuzetno kod kuće. Izuzimajući Rudar, ostali su osvojili preko 20 bodova sa ekipom iz Svileuve koja predvodi ovu kategoriju sa 24. Toliko bodova Korman je sakupio igrajući kao gost, što je za čak osam više od Rankovca i 12 od Galeba

Rezultati kod kuće i na strani

- TABELA REZULTATA DRUGOG DELA

Kada bi se gledali samo prolećni rezultati, Korman (22) ima blagu prednost u odnosu na svog prvog pratioca - Rankovca (20), dok su naredni odlični fudbaleri Zablaća (19) koji su bili i najefikasniji. Čak 16 bodova vredele su partije Rudara, da bi onda na red došli trećeplasirana Mladost Sv. i četvrtoplasirani Galeb sa po 15.

Tabela sa rezultatima drugog dela takmičenja

- STATISTIKA GOLOVA

Baš kao i u Mačvi, bez obzira da li računali golove službenih rezultata, fudbaleri iz Nakučana su najefikasniji. Dostigli su čak 60 golova, što je za sedam više od Zablaća, osam od Mladosti Sv. i devet od Kormana. Posle ovog kvarteta sledi Rudar sa 45. Ni najčvršća odbrana Kormanu (15) nije obezbedila najbolju gol razliku (36), što je parametar koji je takođe pripao Rankovcu (41).

Od 404 gola, značajno veći broj viđen je u drugom poluvremenu – 221:183. U prvom delu posebno su se istakli Zablaće (30) i Rankovac (28), dok su čak tri ekipe postigle po 29 u drugih 45 minuta – Korman, Mladost Sv. i Rankovac. Tik iza njih je Jedinstvo (27), sa veoma nesrazmernim odnosom imajući u vidu da su u prvom poluvremenu dali samo 11 golova.

Prvih deset minuta susreta najbolje su otvarali Korman i Zablaće (7), dok se Mladost Sv. odlično snalazila u završnicama (10), baš kao i Galeb (9).

U članku vezanom za statistiku Mačve, već je rečeno da je nivo efikasnosti po utakmici bolji u Pocerini negoli u Mačvi (4,62:4,53).

Statistika golova ekipa

- NAJBOLJI STRELCI

Ubedljivo najbolji strelac lige je Mitar Ilić iz Galeba. On je protivničku mrežu zatresao 23 puta, dok su sve njegove kolege zajedno postigle 20. Mladen Mihailović (Korman) i Jovan Šešić (Rankovac) bili su izjednačeni na polusezoni, a tako je i na kraju obzirom su zabeležili po 16 golova. Značajan doprinos za rezultate Zablaća dao je Srđan Đurđević, strelac 14 golova što je za jedan više od Nebojše Tomića (Borac BTG), odnosno dva od Ivana Tomića (Rudar DCR). Dvocifren učinak imali su i Rajko Marjanović (Rankovac) i Uroš Popov (Mladost Sv.) sa po 10.