03.05.2023 V. Jankov

Vranjanci pobedili Bečejce i u drugoj utakmici plej-ofa

Detalj sa meča - foto: V. Jankov

Vranjanci ne samo da su obezbedili polufinale plej-ofa, nego su identičnim rezultatom (5:2) pobedili Bečejce i kraj Tise. Tome je najviše doprineo golman Milan Tasić koji je, poput hobotnice, zaustaavio 25 šuteva ka njegovom golu.

Utakmica je počela minutom ćutanja povodom masakra u Beogradu, a onda je komesar prvoligaškog futsala Radenko Bošković uručio pehar prvom strelcu sa 26 golova ligaškog dela šampionata kapitenu Bečejaca Marku Novakoviću.

Što se utakmice tiče, nije imala jak ritam, pa su Vranjanci igrali sa prvom postavom, gotovo, celu utakmicu. U prvom delu viđen je samo gol Janjića, a u nastavku je vođstvo gostiju autogolom duplirao Mandić već u 24. minutu. Novaković je opravdao epitet prvog „snajperuste“ i prvo je volejom u 32. minutu uspeo da savlada Tasića za 1:2, a tri minuta kasnije Milosavljević je postigao gol za 1:3. U 37. minutu viđena su dva gola. Prvo je Novaković iz najtrože kazne, posle obaranja Stanojavića u kaznenom prostoru, sa šest metara smanjio na gol razlike (2:3), a već u prvom napadu Trajković podtiže novi gol za Vranjance. Tačku na rezultat stavio je Aleksić u poslednjem minutu šutem u prazan gol, jer su Bečejci igrali bez golmana.

Beče 2003 - Vranje 2:5 (0:1)

Bečej: Sportska dvorana OSC „Đorđe Predin Badža“ Gledalaca: 50. Sudije: Petar Radojčić (Inđija) i Srđan Mihajlović (Ub). Žuti kartoni: Spasić (Bečej 2003), Aleksić (Vranje). Strelci: 0:1 Janjić u 5 0:2 Mandić (autogol) u 24, !:2 Novaković i 32, 1:3 Milosavljević u 35, 2:3 Novaković u 37. (6 m), 2:4 Trajković u 37, 2:5 Aleksić u 40. minutu. Nagomilavanje prekršaja: Bečej 5 (5+0), Vranje 6 (4+2). Igrač utakmice: Milan Tasić (Vranje).

Bečej 2003: VADASKI (12 odbrana) 7, NOVAKOVIĆ 8, KRASNIĆ 6, RNIĆ 6, GOLUB 7, Jorgić -, Spasić 6,5, Živić 6, Stanojević 6, Mandić 5,5.

Vranje: M. TASIĆ 9 (25 odbrana), Janjić 8, Milosavljević 7, Aleksić 7, Trajković 7, Nedeljković -, Krstić -, Nikolić 6,5, Dimitrijević -, D. Tasić 6, Jovanović 7.