Komšijski derbi u Poljni završen pobedom trsteničana

FK Trstenik PPT - foto: D.Ivanović

U zanimljivoj utakmici prvenstvenog 22. kola ’Zone "Zapad" na stadionu u Poljni komšijski derbi u svoju korist rešili su gosti iz Trstenika, pobedom 1:2 i tako osvojili tri važna boda u trci za vrh tabele.

Tokom celog susreta igralo se otvoreno i požrtvovano ali bez nekih ozbiljnijih prilika za pogodak. U 44. minutu gosti su posle jedne akcije pogodkom kapitena Nenada Vasića došli u vođstvo sa 0:1. To je bio i rezultat prvog dela susreta.

U nastavku ista igra ali u 47. minutu trsteničani uspevaju da povećaju svoje vođstvo na 0:2 pogodkom Stefana Đonića. Domaći su posle toga krenuli ofanzivnije ali nisu uspeli da smanje rezultat sve do 59. minuta kada kada je posle prekršaja nad igračem Blagotina, glavni sudija pokazao na belu tačku. Uspešan realizator bio je Nikola Stanojević i to je bio konačan rezultat 1:2 za goste iz Trstenika koji su posle ovog prvenstvenog kola i dalje na 4. mestu tabele sa 46 bodova dok je Blagotin na 7. mestu tabele sa 28 bodova.

U narednom 23. kolu Trstenik PPT dočekuje ekipu Sloge iz Despotovca, a Blagotin gostuje kod ekipe Mladi borac u Sedlaru. Dodajmo na kraju da su glavnom sudiji Lazaru Markoviću mahanjem sa strana pomagale pomoćne sudije Petar Milićević i Dejan Palić. Dužnost delegata i kontrolora na ovoj utakmici profesionalno je obavio Saša Vulić iz Jagodine