Lider Zone "Zapad" se sapleo u Zleginju

Arhivski snimak - foto: Žarko Arsić

Još jednom su pokazali fudbaleri Vinogradara da je domaći teren u Zleginju neosvojiva tvrđava. To je osetio i lider Zone "Zapad" ekipa Morave 1918 iz  Ćuprije, kojoj su domaći fudbaleri održali čas fudbala. Domaćin je od samog starta utakmice krenuo sa napadima gola Pujkića pa je tako u 11. minutu  Lisinac odlično centrirao iz kornera a Zdravković nebeskim skokom loptu sprovodi u mrežu za 1:0. Uspela je gostujuća ekipa da se konsoliduje posle  primljenog gola pa je u 23. minutu Tacković prelepim golom sa 20 metara doneo izjednjačenje 1:1.

U drugom delu utakmice domaćin je nastavio sa napadima da bi u 56. minutu Lisinac ponovo centrirao iz kornera a visoki Gašić pogađa mrežu Pujkića za 2:1. Mogla je domaća ekipa da vodi i ubedljivije ali Petković nije iskoristio šansu za postizanje gola dok je ekipa Morave pokušavala u nastavku da dođe do izjednjačenja preko Stankovića i Dželatovića, ali nisu uspeli.

Do kraja utakmice Petković je uspeo da se upiše u strelce u 87. minutu kada se najbolje snalazi u gužvi i pogađa za 3:1, da bi gosti iz Ćuprije samo ublažili poraz preko Đurića u 90. minuutu utakmice za konačnih 3:2.

Vinogradar - Morava 1918 3:2 (1:1)

Zleginje - Stadion Vinogradara. Gledalaca 500. Sudija: Slaviša Jakovljević (Kruševac) 8. Strelci: Zdravković u 11, Gašić u 56, Petković u 87. minutu za Vinogradar, Tacković  u  23, i Đurić 90. minutu za Moravu 1918.  Igrač utakmice: Gašić.

Vinogradar: Radulac 7, Jovanović 7, Gašić 8, Čukuranović 8, D. Nikolić 7,5, Knežević 8 (Gajić-), Lisinac 8, Miladinović 7,5, Zdravković 8, Radović 7 (Petković 7), Milovanović 7 (Todorović-).

Morava1918: Pujkić 6,5, Todorović 7, Đurić 7,  Tacković 8, Đurđević 7,5, Jevremović 7, Cvijović 7, Dželatović 6,5, M.Stanković 7, Kostić 7, D. Stanković 7.