Omladinci Zvezde bolji od vršnjaka iz Brodarca

Nekada je to bio derbi koji je odlučivao o tituli, danas samo borba za prestiž. Crvena Zvezda zaostaje 9 koraka iza vodećeg Partizana i sva je prilika da će ove sezone krunu predati u ruke najvećem rivalu. Brodarac se nalazi u zlatnoj sredini, bezbrižan je oko opstanka, a daleko od borbe za primat u ligi, tako da igra rasterećeno razigravajući mlade talente, a mogu se pohvaliti da je njih dosta prethodnih sezona završavalo u seniorima Superligaških ekipa.

Domaći od početka diktiraju tempo, ali im gosti konkretno odgovaraju. Brodarac je nakon izvedenog kornera u 7. minutu umalo stigao do prednosti, prečka je zaustavila Lekićev šut glavom. Domaći imaju mnogo više šuteva na gol, a u 28. minutu stiču prednost. Bošković je uputio centaršut na drugu stativu gde se našao omaleni Krivokapić i glavom loptu ubacio u mrežu. Poslednjih 15. minuta pao je ritam igre, ništa značajnije nije viđeno do odmora.

U nastavku gledamo fudbal lošijeg kvaliteta, lopta je više u nogama gostiju, ali njihovi napadi ne deluju opasno po gol Zvezde. Naprotiv, domaći preko Ivića i Krivokapića ne realizuju dve izgledne prilike. Vispreniji je bio Stojsavljević u 80. minutu i iz blizine matirao golmana gostiju za 2:0, što je ujedno i konačan rezultat utakmice.

Sledećeg vikenda omladinci Zvezde gostuju na Carevoj ćupriji ekipi Čukaričkog, a Brodarac dočekuje jednu od boljih omladinskih škola u Srbiji, tim Mladosti iz Lučana.

CRVENA ZVEZDA - BRODARAC 2:0 (1:0)

STADION: Rajko Mitić-jug veštačka trava. GLEDALACA: 100. GL.SUDIJA: Gospavić Ivan. POM.SUDIJE: Vlasačević Dimitrije i Arnautović Nemanja. STRELCI: Krivokapić 28. i Stojsavljević 80.min (C.Zvezda). ŽUTI KARTONI: Stojsavljević, Miranović i Injeka (C.Zvezda), Vranješ, Barović i Lekić (Brodarac).

CRVENA ZVEZDA: Nikolić, Goldin, Matić, Lečić, Ćebić (Injeka), Miranović (Sandulović), Bošković, Brajić (Ivanković), Ivić (Radonjić), Krivokapić, Stojsavljević.

BRODARAC: Vi.Petrović, Milojević (Dandada), Vujetić, Solovej (Stevanović), Barović, Pepić (Junjan), Čupić (Bertoloti), Vranješ (Bojović), Ve.Petrović, Milošević.

Napredak 1 : 2 RFK Grafičar
OFK Vršac 0 : 1 Novi Pazar
Mladost (L) 1 : 3 IMT
Crvena zvezda 2 : 0 Brodarac
Vojvodina 2 : 1 Čukarički
Radnički 1923 1 : 2 Voždovac