FON porazom u direktnom duelu prepustio prvo mesto Loznici

Željno isčekivani derbi između dva vodeća kluba, dva poslednja šampiona Srbije, opravdao je očekivanja. Bilo je svega lepog što ovaj sport može da pruži ljubiteljima igre na petoparcu, driblinga, rolanja, paseva, šuteva i naravno golova.

Na uzbuđenja se nije dugo čekalo, posle pedesetak sekundi igre stativu gola domaćih uzdrmao je Janjić udarcem sa 6-7 metara, a isto to je uradio i Souza nakon 3 minuta. Na drugoj strani sa par intervencija se istakao reprezentativni golman Lozničana Vulić.

Na prvi gol se čekalo do 7. minuta, Pešić je divnim udarcem sa 12 metara loptu od stative poslao u mrežu za vođstvo Beograđana. Minut kasnije već je 2:0, ovog puta strelac je Ljujić, ponovo je kapitulirao golman Lozničana.

Blickrig Fonovaca kao da je ošamutio goste, ne uspevaju da se oporave od nokdauna sve do 18. minuta kada je posle lepe akcije internacionalac iz Brazila Dudu smanjio zaostatak. Tu nije kraj, jer je nakon nekih šezdesetak sekundi isti igrač iskoristio nesporazum u odbrani domaćih i lagano izjednačio na 2:2, što je bio rezultat na isteku prvog poluvremena.

I nastavak je obilovao uzbuđenjima, gosti započinju ofanzivno, očito je da žele sva tri boda. U 22. minutu Ramić pogađa okvir gola, FON pomalo i sreća prati. Međutim, ona im nije saveznik minut kasnije kada Vulić sa svog gola postiže pogodak za potpuni preokret Loznice, prevarivši istrčalog kolegu Josimovića. Nije prošlo nekoliko sekundi, a Loznica ide na dva razlike, ovaj put u listu strelaca se upisao Rosić.

Uzbudljiv je bio taj 23. minut, sada Pavlović pogađa okvir gola gostiju. Precizniji je pak Šljukić u 25. minutu kada je volej udarcem sa desetak metara zakucao loptu pod prečku i utakmicu ponovo uveo u neizvesnost. Nastojanja Beograđana da potom izjednače nisu urodila plodom, već Rosić svojim drugim golom u 35. minutu odvodi goste na komotnih dva razlike.

Poslednja 4 minuta FON pokušava sa 5 igrača u polju da dođe do preokreta, ali ekser u sanduk im je zakucao Rosić u 36. minutu i overio pobedu Loznice. Sve što su uspeli domaći je da pred sam kraj preko Šljukića smanje na 4:6, što je bio krajnji rezultat ove vrhunske predstave.

Loznica grad je ovom pobedom izbila na čelo tabele ispred Bogradskog FON-a sa istim brojem bodova, ali boljom gol razlikom, uz utakmicu manje koju će odigrati u sredu protiv Novog Pazara kod kuće. Narednog vikenda Beograđani gostuju u hali "Jezero" gde će ih dočekati još jedan velikan našeg futsala Ekonomac, dok Loznica grad zatvara polusezonu u svom "Lagatoru", a u goste im dolazi Vranje.

BEOGRADSKI FON - LOZNICA GRAD 4:6 (2:2)

SALA: USC Voždovac-Šumice. GLEDALACA: 200. SUDIJE: Radojčić Petar i Graovac Bojan. STRELCI: Pešić 7, Ljujić 8. i Šljukić 25. i 40.min (FON), Dudu 18. i 19, Vulić 23. i Rosić 23, 35. i 36.min (Loznica). ŽUTI KARTON: Pešić (FON).

BEOGRADSKI FON: Josimović, Petrašević, Ljujić, Lazić, Pavlović - rezerve: Tomić, Milutinović, Marjanović, Arsić, Šljukić, Pešić, Milošević, Simčević.

LOZNICA GRAD: Vulić, Janjić, Kocić, Souza, Ramić - rezerve: Nikolić, Perić, Ristanović, Milosavljević, Rosić, Dudu.