Fonovci preslišali Novosađane

Beogradski FON je večeras ugostio nepredvidivog novajliju iz Novog Sada, koji se sa 4 pobede i isto toliko poraza nalazi na sredini tabele. Domaći počinju efikasno, posle nepuna 2 minuta igre akcija Petraševića i Pešića krunisana je golom. Pešić duplira prednost FON-a u 4. minutu, razlika u klasi je evidentna na samom startu.

U 7. minutu je već 3:0, ovaj put strelac je Ljujić nakin slaloma kroz odbranu Novosađana. Nadahnuta igra domaćih minut kasnije rezultirala je još jednim golom u mreži gostiju, sada je Pavlović sa desetak metara poslao loptu od stative u gol.

Posle golova u tri maha pogođene su stative, prvo Kovačević za goste u 8, a potom Petrašević u 9. i Milošević u 13. minutu za domaće nemaju sreće da se upišu u strelce. Igra je dosta dinamična, najzad su malo proigrali i Novosađani.

Domaći ipak prvi probijaju maler sa pogađanjem okvira gola i preko Milutinovića u 14. minutu stižu do petog pogotka. Na pomolu je prava havarija gostiju iz severne Pokrajine. Najlepši pogodak je ostavljen za kraj, Lazić je divno sa svoje polovine uposlio Petraševića na protivničkom šestercu iza leđa gostujuće odbrane, a ovaj je iz prve poluvolej udarcem loptu sproveo u gol za 6:0 na poluvremenu.

Petrašević po drugi put pogađa okvir gola gostiju, ovog puta uzdrmao je prečku u 22. minutu, domaći su apsolutno dominantni i u nastavku. Međutim neefikasni su, a Novi Sad na drugoj strani u 29. minutu stiže do svog prvog gola. Kovačević je sa 6-7 metara pogodio stativu, na odbijenu loptu je natrčao Žeravica i sa metra je ćušnuo u mrežu. Šesdesetak sekundi kasnije neozbiljnost Beograđana je kažnjena, Papović smanjuje na 6:2.

Gosti potom igraju kao preporođeni, dok domaćima kao da je voda ušla u uši. Bosnić u 32. minutu postiže lep pogodak za Novi Sad, ogromna prednost sa poluvremena je prepolovljena. Tečna i efikasna igra Fonovaca iz prvog poluvremena se izgubila pod svodovima hale u Šumicama.

Nadahnuti gosti poslednjih 5 minuta igraju riskantno u napadu sa 5 igrača u polju, ali odbrana domaćih je izdržala sve nalete i uspešno utakmicu privela kraju. Fonovci su i posle 9. kola zadržali čelo tabele, a narednog vikenda igraju derbi protiv glavnog suparnika za šampionski pehar ekipe Loznica grad, dok Novosađani drugi krug prvenstva započinju gostovanjem u Vranju.

BEOGRADSKI FON - NOVI SAD 6:3 (6:0)

SALA: USC Voždovac-Šumice. GLEDALACA: 120. SUDIJE: Radojčić Petar i Mihajlović Srđan. STRELCI: Pešić 2. i 4, Ljujić 7, Pavlović 8, Milutinović 14. i Petrašević 19.min (FON), Žeravica 29, Papović 30. i Bosnić 32.min (Novi Sad). ŽUTI KARTONI: Bosnić i Popović (Novi Sad).

BEOGRADSKI FON: Josimović, Petrašević, Lazić, Pavlović, Pešić - rezerve: Makivić, Milutinović, Marjanović, Ljujić, Šljukić, Milošević, Simčević.

NOVI SAD: Radmanović, Popović, Bosnić, Kovačević, Vujović - rezerve: Latinović, Žeravica, Grujić, Papović, Savković, Pajić.

Ivanjica 0 : 5 Bečej 2003
Novi Pazar 3 : 3 Ekonomac
Palež 3 : 7 Loznica Grad 2018
Beogradski FON 6 : 3 Novi Sad
Vranje 7 : 3 Futsal Nova Pazova