Istorija ispisana na Bežaniji, goleada i lep fudbal pred zimsku pauzu i novi klub sa Novog Beograda

Danas je na stadionu Bežanije u Vojvodjanskoj ulici takoreći ispisana istorija jednog novog Beogradskog kluba, a reč je o Budućnosti sa Novog Beograda. “Lokalni derbi” obeležili su lep fudbal i goleada, a domaćin, ekipa Bežanije je na kraju ipak zasluženo slavila.

Tmurno popodne u Beogradu, a samo pravi fudbalski  zaljubljenici u niže lige su pratili ovaj susret pored svetskog prvenstva koje je aktuelno i zbog koga se ne izlazi iz kuće po ovakvim danima.

Domaći su iako oslabljeni (bez 3-4 standardna prvotimca), predvodjeni kapitenom Djordjevićem, odlično otvorili meč golom već u četvrtom minutu, a na poluvreme otišli sa zasluženih 2:0. U nastavku se krenulo još otvorenije, gosti pokazuju da mogu biti izuzetno neugodan rival, te sa dva evrogola Uroša Lukića dolaze do 2:2. Nisu se Novobeograđani predavali, hteli su i do prve, istorijske pobede za klub, koja je priznaćemo u tom trenutku izgledala sasvim realno, ali je Bežanija ispostaviće se, ipak bila preveliki zalogaj.  Trgli su se Bežaninci posle 2:2, "stali na loptu" i dosta ozbiljnije odigrali posledju trećinu meča. Do kraja su postigli još tri pogotka za konačnih

Bežanija 5:2 Budućnost Novi Beograd

Stadion Bežanije, 22. Novembar 2022. Strelci: Bežanija (Vušević x3, Tošević i Tišma), Budućnost Novi Beograd (Uroš Lukić x2)

Miljakovac 1 : 2 Rekreativo 011
Bežanija 7 : 1 Novi Beograd
Dedinje 9 : 3 13. maj
Srem 3 : 3 Sinđelić 2012
Šumadinac 2 : 1 Železnik 1930
Borac 0 : 1 BUSK