Prva pobeda Timoka 1919 pred domaćim navijačima u jesenjem delu prvenstva Srpske lige "Istok"

U poslednjem kolu jesenjeg dela prvenstva Srpske lige „Istok“ najverniji navijači zaječarskog Timoka 1919 najzad su dočekali da njihovi „beli-labudovi“ pobede na Kraljevici i osvoje sva tri boda. To je tek druga pobeda od starta prvenstva jer su zaječarci prvu pobedu zabeležili u 3. kolu u Nišu protiv poslednjeplasiranog Car Konstantina (1:2) i uz pet nerešenih rezultata i osvojenih 11 bodova zauzimaju 14. mesto na tabeli, što je ispod "crvene" linije, koje vodi u niži rang takmičenja tj. Zonu "Istok"

Po teškom vremenu za igru od početka susreta Timokovci su imali terensku inicijativu, ali bez pravog završnog udarca. U 4. minutu najmlađi akter na terenu Lazar Jeremić imao je prvu ozbiljniju priliku ali je golan gostiju zaustavio taj udarac. Šut Miloša Slavkovića sa ivice šesnaesterca je završio preko gola mladog i perspektivnog golmana Strahine Markovića. Najbolju šansu u prvom poluvremenu je propustio veoma razigrani Lazar Jeremić koji se nije najbolje snašao sa pet-šest metara i njegov šut je završio u ruke golmana Slavkovića. Pred kraj prvog dela utakmice dve stopostotne šanse na obe strane. Prvo je nakon duplog pasa Lazara Jeremića i Branka Ševića, napadač zaječaraca Luka Popović pogodio srativu a odmah u sledećem napadu je centarfor gostiju Uroš Jemović nakon greške levog beka Ljubiše Stanara predriblao golmana Aleksandra Jovanovića ali je pogodio spoljni deo mreže.

Od starta drugog poluvremena, vodila se borba na sredini terena sve do 70. minuta kada je Miloš Slavković posle lepe akcije na asistenciju Jovana Jakovljevića zatresao mrežu Vlasotinčana i doveo Timok u više nego zasluženo vođstvo – 1:0. Trener gostiju Jovica Gmitrović je uveo u igru iskusnog Ivana Stojanovića koji je povezao konce u redovima gostiju. Radost zaječaraca je trajala trajala samo pet minuta… Najbolji pojedinac Vlasine na današnjem meču Uroš Jemović je nakon duplog pasa sa rezervistom Ivanom Stojanovićem iz blizine savladao golmana Aleksandra Jovanovića i izjednačio rezultat na 1:1. Kiša je konstantno padala a obe ekipe su imale želju da dođu do pobede. Pred sam finiš meča Timokovci su krenuli na sve ili ništa. Igrali su na polovini gostiju, šutirali su nogom i glavom iz blizine i daljine, ali lopta nikako nije htela u mrežu. Ipak, pravda je zadovoljena u nadoknadi sudijskog vremena. Nakon nabačene lopte u srce šesnaesterca Jovan Jakovljević se najbolje snašao u gužvi i iz blizine poslao je loptu iza leđa nemoćnog golmana Strahinje Markovića, za pobedu i prvu radost Timokovaca ove jeseni na stadionu podno Kraljevice – 2:1.

Dojučerašnji prvoligaš i sinonim sportskog Zaječara, klub sa preko 100 godina bogate fudbalske tradicije, FK Timok 1919 koji je više nego očigledno u rezultatskoj i igračkoj krizi, moraće uz pomoć Gradske Uprave Zaječar, kao direktnog finansijera, i sportskih radnika, mnogo ozbiljnije da pristupi situaciji i stanju u klubu kako bi i naredne godine na novoizgrađenom stadionu igrao Srpsku ligu. U suprotnom gledaćemo scenario iz Sezone 2013/2014 kada je Timok nakon ispadanja iz Prve lige strmoglavo krenuo unazad do četvrtog ranga takmičenja tj. Zone „Istok“.

TIMOK 1919 – VLASINA 2:1 (0:0)

ZAJEČAR: Gradski stadion na Kraljevici. Gledalaca 100. Glavni sudija Nenad Đorđević (Bor), pomoćnici Miloš Dojčinović (Paraćin) i Nikola Stojanović (Ćuprija). Strelci: Miloš Slavković u 70. minutu, Jovan Jakovljević 90+2 (Timok 1919) i Uroš Jemović u 75. minutu (Vlasina). Žuti kartoni: Dušan Milovanović (Timok 1919), Lazar Marković, Uroš Mitić, Strahinja Milosavljević, Nemanja Vlajković i Milan Mitrović (Vlasina)

TIMOK 1919: Jovanović, Torbica, Jakovljević, Šević, Jeremić (Bogojević), Denić (Milovanović), Stanar, Ranđelović (Nikolić), Đorđević, Slavković, Popović
VLASINA: S. Marković, Nedeljković, Pekić, Đokić (I. Stojanović), Jemović, Vlajković, L. Marković, Mitić, Milosavljević (Cvetanoić), Mitrović, Nikolić

Timočanin 0 : 2 Radnički (P)
Meševo 3 : 1 Pčinja
OFK Brzi Brod 2 : 1 Car Konstantin
SFS Borac 0 : 0 Dunav
GFK Dubočica 3 : 2 Jedinstvo (P)
Timok 1919 2 : 1 Vlasina