Derbi jeseni pripao IMT-u

Na zatvaranju polusezone odigran je beogradski derbi između dva vodeća kluba Prve lige. Gosti su nastupili desetkovani zbog učešća šest svojih igrača u mladoj i omladinskoj reprezentaciji.

IMT ima inicijativu od starta, a posle lepog dodavanja Džinovića, Kijevčanin šutira iz prve sa 7-8 metara, golman gostiju se istakao odbranom. U 12. minutu Ćosić na centaršut Radočaja ne reaguje baš najbolje u dobroj situaciji, još jedna prilika za domaće odlazi niz vetar.

Igra se brzo, šanse se ređaju na obe strane. Igrao se 14. minut kada gosti iz brze tranzicije umalo nisu poveli. Kaluđerović je uposlio Nikolaševića, ovaj cilja ugao, ali je Kojić siguran između stativa. Na drugoj strani Čarls se u 21. minutu driblingom oslobodio svog čuvara Ilića, ali mu je slaba završnica pa nije bilo mnogo muke za Manojlovića.

Do zasluženog vođstva domaći stižu u 25. minutu. Radočaj je prošao po krilu usledila je povratna na 16 metara, Kijevčanin cilja i pogađa samo ćoše gola Manojlovića. Na isti način "traktoristi" u 39. minutu stižu i do drugog pogotka. Radočaj je nezadrživo protutnjao po boku i stigavši do korner linije zavrnuo loptu na 13-14 metara, na nju je natrčao Stevanović i poslao u rašlje kraj nemoćnog Manojlovića koji je paradom samo ulepšao utisak. Meč je mogao biti odlučen u 45. minutu, zbila se situacija koja se događa jednom u 10 godina. Čarls je sa 30 metara lobovao istrčalog golmana gostiju lopta se od zemlje odbila, liznula gornji deo prečke i završila u gol autu, zaista neverovatno.

Grafičar u nastavku igra mnogo otvorenije, nema više mesta kalkulisanju. Posle udarca iz ugla koji je izveo Ibanjez u 58. minutu Kaluđerović je bio najviši, loptu uputio u ugao, ali je Kojić na volšeban način odbranio. Golman domaćih se još jednom istakao u 61. minutu, posle šuta Jovanovića sa desetak metara loptu je vrhovima prstiju poslao u korner.

Domaći su energetski pali, trener Vasiljević je od 70. minuta pokušao da izmenama svoj tim regeneriše i ulije svežu krv. To je urodilo plodom u 75. minutu kada su domaći povisili na 3:0. Po treći put asistent je bio Radočaj, s tim što je lopta prošla Manojloviću kroz ruke i stigla do usamljenog Kodžića kome nije bilo teško da je sa par metara ćušne u nezaštićenu mrežu.

Mogao je potom IMT da nokautira goste, danas nezadrživi Radočaj je u 86. minutu sjajno uposlio rezervistu Vukića, njegov udarac sa desetak metara paradom je zaustavio Manojlović. Krajnji rezltat 3:0 je pravi odraz dešavanja na terenu.

"Traktoristi" će sa nova tri boda prezimeti na vrhu tabele, a prvenstvo se nastavlja 25. februara utakmicama 20. kola kada će Novobeograđani gostovati Slobodi u Užicu, dok Grafičar u derbiju kola dočekuje pančevački Železničar.

IMT - RFK GRAFIČAR 3:0 (2:0)

STADION: FK Bežanija. GLEDALACA: 1000. GL.SUDIJA: Trifković Dejan. POM.SUDIJE: Vlasačević Dimitrije i Cvetković Ivan. STRELCI: Kijevčanin 25, Stevanović 39. i Kodžić 76.min (IMT). ŽUTI KARTONI: Kijevčanin i Blagojević (IMT), Ibanjez i Nikolašević (Grafičar).

IMT: Kojić, Savić, Stefanović (Blažić), Vidić (Luković), Stevanović (Stamenić), Čarls (Kodžić), Ćirković, Džinović, Ćosić, Radočaj, Kijevčanin (Vukić).

RFK GRAFIČAR: Manojlović, Stojčev (Petrović), Ćurić, N.Mituljikić, Nikolašević (Kasalica), Đurić, Ilić, Falu, Jovanović (Stajić), Ibanjez (Bajić), Kaluđerović (Bubanj).

RFK Novi Sad 1921 1 : 0 OFK Vršac
Zlatibor 1 : 2 Trayal
Železničar 2 : 1 Jedinstvo (Ub)
IMT 3 : 0 RFK Grafičar
Rad 1 : 1 GFK Sloboda
Loznica 1 : 2 Radnički (NB)