07.11.2022 Stevan Davidović

Novobečejci overili jesenju titulu

Foto: FK Jedinstvo Novi Bečej - stoje: Ivica Milivojev (trener), Nikolić, Vrebalov, Draško Salihović, Kovačev, Vlaškalin, Eremić (kapiten), dole: Denis Salihović, Koledin, Radovanović, Vinović, Božić (snimio: Stevan Davidović).

Fudbaleri novobečejskog Jedinstva pobedom u Hetinu, protiv Terekveša 1:3, overili su titulu jesenjeg prvaka u Međuopštinskoj ligi Kikinda-Žitište. Posle neočekivanog poraza u Aleksandrovu prošle nedelje (2:0) na ovom gostovanju izabranici Ivice Milivojeva nisu dozvolili iznenađenje. Jedinstvo je povelo golom Branislava Dokmana u 23. minutu, ali su domaći zahvaljujući spretnom Ranku Šaranoviću, u 31 minutu izjednačili. U drugom poluvremenu pitanje pobednika rešio je najbolji strelac Jedinstva, Nenad Vinović sa dva gola, najpre je doveo svoj tim u vođstvo u 54. minutu, da bi u samoj završnici u 89. minutu postavio konačan rezultat (1:3). U poslednjem minutu utakmice sudija Davor Grozdanović dodelio je dva crvena kartona, domaćem igraču Rafa Viktoru zbog nesportskog ponašanja i igraču Jedinstva Vasiliju Radovanoviću,zbog grubog starta, koji je već imao žuti karton. Pre njih isključen je, zbog prigovora, predstavnik domaće ekipe Mihajlo Grujić.

Prvi deo prvenstva Novobečejci su završili na prvom mestu sa 25 bodova i gol razlikom 38:6, dok je na drugom mestu Napredak iz Banatske Topole, sa istim brojem bodova i gol razlikom 29:11.

Terekveš – Jedinstvo 1:3 (1:1)

Igralište u Hetinu, sudija: Davor Grozdanović (Žitište). Strelci: Šaranović u 31. za Terekveš, a Dokman u 23, Vinović u 54. i 89. minutu za Jedinstvo. Žuti kartoni: Tarana, Nikolić, Ristić (Terekveš), Kovačev, Ilić (Jedinstvo). Crveni kartoni: Rafa (Terekveš), Radovanović (Jedinstvo).

TEREKVEŠ: Tarana, Sabo, Nikolić, Šaranović (A. Obradović), N. Obradović (Rafa), Lj. Trivunović, Ristić, S. Trivunović, Kasalović, M. Trivunović (Molnar), Radanov

JEDINSTVO: Vlaškalin, Radovanović, Latinović (Ilić), Dokman, Vinović, Denis Salihović, Nikolić, Stojanov, Vrebalov, Koledin, Kovačev

Foto i tekst: Stevan Davidović

Terekveš 1 : 3 Jedinstvo
Borac 5 : 1 Omladinac
Roham 2 : 1 Proleter
Vojvodina 2 : 3 Napredak
SU Podgrmeč 1 : 1 1. Oktobar