Borčani održali predavanje studentima

Studentski grad i BSK iz Borče su otvorili 13. kolo Srpske lige utakmicom na renoviranom stadionu Bežanije. Idealno vreme i dobar teren nisu bili dovoljan motiv da igrači prikažu svoje umeće. Tek u 29. minutu je viđeno prvo uzbuđenje, Kuzmanović se namestio i sa dvadesetak metara uputio udarac pokraj gola gostiju. Najbolju priliku u prvom poluvremenu domaći propuštaju u 39. minutu. Stefanović je uposlio Dacića koji sa 6 metara pogađa prečku, a odbijenu loptu Stefanović šalje pored stative. U poslednjim momentima prvog poluvremena gosti stižu do vođstva. Stanimirović je izveo slobodan udarac sa 23 metra, lopta je odskočila ispred Stojanovića, takozvana žabica, prevarila ga i zakoprcala se u mreži. Gosti posle jedinog šuta u okvir gola stiču prednost kojom odlaze na odmor.

Borčani bolje otvaraju drugo poluvreme, na asistenciju Stankovića u 47. minutu Stanimirović šutira snažno sa 12 metara, Stojanović lepom paradom loptu vadi ispod prečke i šalje u korner. Nakon izvedenog udarca iz ugla Filip Gajić sa svega 4 metra pogađa samo spoljni deo mreže. Tako su gosti propustili priliku da u ranom periodu nastavka dođu do sigurne prednosti.

Studenti su izjednačili u 69. minutu, Gavrilović je šutirao sa ivice kaznenog prostora, lopta se od prečke odbila preko gol linije i izašla u polje, sudije su dobro videle situaciju i priznale pogodak. Igrao se 81. minut kad su domaći mogli do potpunog preokreta. Mrđenović je petljao na penaltiku, lopta je došla do Stefanovića koji šutira iz prve, sjajnom paradom Guteša je sačuvao svoj gol.

Gosti se ponovo bude u 84. minutu, posle kornera najviše je skočio Stanić, na putu ka golu loptu je rukom zaustavio Lukić i za sigurnog sudiju Karanovića nije bilo dvojbe, penal za BSK. Siguran realizator najstrože kazne je Milosavljević. Tačku na pobedu stavio je Malidžan u 89. minutu posle solo prodora udarcem sa 15 metara, za konačnih i pomalo iznenađujućih 3:1 za BSK.

Posle ove pobede Borčani su se bodovno izjednačili sa Studentskim gradom na 12. mestu, obe ekipe su sakupile po 13 bodova. Sledećeg vikenda Studentski grad će biti gost OFK Beograda, a BSK ide Budućnosti u Dobanovce.

STUDENTSKI GRAD - BSK 1:3 (0:1)

STADION: FK Bežanija. GLEDALACA: 50. GL.SUDIJA: Karanović Marko. POM.SUDIJE: Đorđević Ratko i Tatomirović Slobodan. STRELCI: Gavrilović 69.min (St.grad), Stanimirović 45, Milosavljević 85. (k.u.) i Malidžan 89.min (BSK). ŽUTI KARTONI: Kuzmanović i Lazarević (St.grad), Milosavljević i Stanković (BSK).

STUDENTSKI GRAD: Stojanović, Lazarević, Lukić, Mladenović, Milanović, Šljukić (Mrđenović), Kuzmanović (Janković), Dacić (Pupovac), Gavrilović, Stefanović, Stokić.

BSK: Guteša, Mitrović, Manov, F.Gajić, Stanić, N.Gajić, Petrović (Stanković) (Nurović), Milosavljević, Rančić (Malidžan), Avramovski, Stanimirović (Vančagović).

Ušće Novi Beograd 0 : 2 Budućnost
Prva iskra 1 : 1 Teleoptik
Brodarac 2 : 0 Zvezdara
Torlak 2 : 1 Borac
Radnički (O) 0 : 0 Sinđelić
Zemun 0 : 0 BASK TEK