"Orlovi" očerupali Torlak

Momci sa Vračara su u blagom padu forme, poslednju pobedu su ostvarili još pre 50 dana protiv Budućnosti kod kuće. Naizgled, danas nije dan za vađenje u goste im je stigao pretendent na viši rang Torlak.

"Orlovi" su počeli jako, Čokić je u 6. minutu skinuo paučinu sa 20 metara, golman gostiju nije stigao ni da odreaguje. Sinđelić je mogao u 14. minutu da uveća prednost, Čokić je prošao po krilu i uputio centaršut na drugu stativu gde je loptu sačekao Kolarević, snažno šutirao iz prve, golman gostiju Šefik je odbranio nogom.

Od 20. minuta lagana inicijativa je prešla na stranu Torlaka, mnogo više vremena provode na protivničkoj polovini. Svi njihovi napadi se završavaju ispred kaznenog prostora, a za to vreme igrači Sinđelića opasno prete iz brzih kontranapada. Konkretnih prilika nije bilo do 40. minuta kada je gost izjednačio. Vispreni Vuković je na ivici kaznenog prostora prevario svog čuvara, dodao loptu do Hebiljija koji je šalje iz prve iza leđa nemoćnog  Markovića.

Igra je potom dobila na dinamici, minut kasnije mladi Kolarević je sa dvadesetak metara uputio bombu u rašlje Šefika, koji je u maniru velikih golmana atraktivnom paradom sačuvao svoj gol. Na odmor se otišlo egal rezultatom, po dešavanjima na terenu to je najpravedniji ishod.

Gosti su u nastavku krenuli ofanzivno, Šarić u 48. minutu šutira iz povoljne situacije, Marković krajnjim naporom otklanja opasnost. U 53. minutu Jovanović kratko glavom vraća loptu svom golmanu, centarfor domaćih Radman je presekao i šutirao, samo u spoljni deo mreže. Radman je i minut kasnije u idealnoj prilici da savlada Šefika, ali ga je ovaj nadmudrio, odbranivši mu šut sa 7-8 metara.

"Orlovi" do nove prednosti stižu u 57. minutu kada je Radman brzim pasom iz slobodnjaka ostavio Mikića samog pred Šefikom, polutka domaćih je loptu smestio u mrežu ispod golmana gostiju. Torlak u 70. minutu ima puno sreće,  Spasić je uputio šut sa ivice kaznenog prostora, lopta se od stative odbila Šefiku u naručje, prilika da se ode na dva razlike i obezbedi pobeda je propala.

Prelepa akcija u 76. minutu domaće ekipe krunisana je trećim golom. Spasić je divnim pasom sa centra izbacio Čokića, ovaj zavrnuo sa krila, a Radman u maniru rasnih strelaca poturio nogu i loptu sproveo u gol. Raspad u odbrani gostiju još jednom koristi Radman u 80. minutu na divan pas Kolarevića i postiže svoj drugi, a četvrti gol za domaće.

Sinđelić je posle skoro dvomesečnog posta upisao pobedu na svoj konto, a sledećeg vikenda ide na noge fenjerašu u Obrenovac, dok Torlak na Adi dočekuje Borac iz Lazarevca.

SINĐELIĆ - TORLAK 4:1 (1:1)

STADION: FK Sinđelić. GLEDALACA: 250. GL.SUDIJA: Anđelić Aleksandar. POM.SUDIJE: Bratić Nemanja i Jeremić Milan. STRELCI: Čokić 6, Mikić 57. i Radman 76. i 80.min (Sinđelić), Hebilji 40.min (Torlak). ŽUTI KARTONI: Tošković,  Janković, Hebilji i Jevremović (Torlak).

SINĐELIĆ: Marković, Stošić, Stojanović, Savić, Milicanović, Radić, Kolarević (Ratković), Mikić, Radman (Lakić), Spasić (Milisavljević), Čokić.

TORLAK: Šefik, Jovanović, Hebilji, Mitrović (Jevremović), Čvorić, Janković, Tošković (Ljubević), Šarić, Vuković, Jovančić (Rakonjac), Pajković.

Budućnost 5 : 1 Studentski grad
BSK Borča 0 : 1 Jedinstvo
OFK Beograd 0 : 0 Zemun
BASK TEK 2 : 0 Radnički (O)
Sinđelić 4 : 1 Torlak
Borac 1 : 6 Brodarac