Borac naneo osmi poraz Radničkom

Fudbaleri Radničkog na domaćem terenu pred oko 150 gledalaca, u okviru 11. kola Srpske lige grupa “Vojvodina“, ugostili su ekipu Borca iz Šajkaša. Iako su crveno-crni prikazali bolju igru i imali veći posed, gol odličnog napadača Borca Strahinje Krstevskog u 30. minutu  odlučio je utakmicu.

Prvu priliku na meču imali su fudbaleri Radničkog kada je Krstinić, nakon faula  izveo slobodan udarac i loptu dodao do Rosića koji je sa ivice šesnaesterca snažno šutirao, ali je golman gostiju Petrović dobro odreagovao i spasio siguran pogodak. Imali su inicijativu domaći fudbaleri, ali je sevnula brza kontra gostiju i nakon odličnog centaršuta Ilić pronalazi Krstevskog koji glavom  sa 7 metara pogađa suprotan ugao za 0:1 u 30. minutu.

U 58. minutu Mastilo u šesnaestercu gostiju odlično pronalazi Markoskog koji šutira preko gola. Pritiskali su igrači Radničkog u nastavku, ali bez konkretne završnice u napadu.

Nizale su se prilike za domaće, Runjevac u 85. minutu sa 30 metara izvodi slobodan udarac, lopta stiže do Bačvanskog koji desno iskosa šutira i  lopta završava iznad prečke. U 87. minutu Bačvanski po desnoj strani centrira, na drugoj stativi pronalazi Runjevca koji glavom pogađa prečku gostiju.  Ubrzo nakon toga, Krstevski dobija dugu loptu od Crnojačkog izlazi sam pred golmana Nosalja, ali loptu šalje preko gola. U zaustavnom vremenu svi igrači Radničkog krenuli su u napad, ali do kraja meča  nisu uspeli da ugroze gol gostiju.

U sledećem kolu fudbaleri Radničkog, 30. oktobra, igraju u gostima protiv ekipe Kabela iz Novog Sada.

RADNIČKI ZRENJANN: Nosalj, Runjevac, Kanjatović, Mastilo, Lrstinić, Stevanović, Bačvanski, Bugarin, Rosić, Šemić i Markoski. Zamenici igrača: Marković, Jovanovićš, Bugarin,  Maoduš, Jelić i Kovačević.

BORAC: Petrović, Mirković, Topić, Torbica, Ilić, Vlalukin, Krstevski, Grgić, Crnojački, Jakovljević i Kovanušić. Zamenici igrača: Bjekić, Vukaljević, Dragić, Mrđa, Kulpinac, Đurić i Radinović.

OFK Bačka 0 : 0 Podunavac
Dinamo 1945 1 : 1 Jedinstvo
Naftagas 2 : 0 Omladinac
Tekstilac 1 : 0 Stanišić
1. Maj Ruma 2 : 0 Kabel
Radnički (Zr) 0 : 1 Borac (Š)