Pantazis golom na početku meča doneo tri boda Zemunu

Poslednja dva meča kod kuće Zemun je izgubio, a sa tim i priliku da se nađe na vrhu tabele, ovako gleda u leđa vodećem dvojcu Torlaku i Zvezdari. Borčani se pak bore za goli život i opstanak, a sa 10 osvojenih bodova se nalaze na nezavidnom 13. mestu.

Zemun je sjajno otvorio utakmicu, Pantazis je bio strelac u 5. minutu udarcem sa ivice kaznenog prostora. Gosti umalo da iznenade u 14. minutu Mitrović je opalio po lopti sa oko 20 metara, ona je od prečke završila u gol autu. Igra se sa puno tempa, na drugoj strani u 16. minutu Mitrović je izblokirao šut Lazovića iz dobre pozicije, a posle upošljavanja od strane Miloševića.

Nastavljaju Zemunci sa napadima, lepa akcija viđena je u 22. minutu. Stojanović je centrirao, a Dakić poluvolej udarcem sa 12 metara bio zamalo neprecizan. U 26. minutu Lazović je uputio prizeman centaršut iz slobodnjaka sa desne strane, a half Mitrović sa 7-8 metara šutira snažno i neprecizno iznad gola Borčana. Kao da su se ispucali, domaći do kraja poluvremena nisu ulazili u šanse, dok o gostima ne treba trošiti reči, jer su bili apsolutno inferiorni.

Druga priča u nastavku BSK je uspostavio ravnotežu i češće napada, ali umalo domaći da dupliraju prednost u 57. minutu. Milošević i Simić su lepo kombinovali, a akciju je završio ovaj potonji udarcem sa desetak metara, visoko iznad gola. U 67. minutu posle brze kontre još jedna poluprilika za Zemun, Milošević je bio slab u završnici, pa je lopta bila lak plen Guteše.

Zemun se danas baš ispromašivao, rezervista Trajković u 72. minutu sa preko 20 metara pogađa prečku, malo i sreća prati goste. Lopta je više u posedu gostiju, ali prvu kakvu takvu priliku za gol ima Nurović tek u 76. minutu, odlično šutira sa 18 metara,  lopta je završila tik kraj gola.

Meč je završio minimalcem Zemuna koji je sa nova 3 boda ostao na 3. mestu, a naredne subote igra derbi kola na Karaburmi sa "Romantičarima", dok Borčani dočekuju surčinsko Jedinstvo.

ZEMUN - BSK 1:0 (1:0)

STADION: FK Zemun. GLEDALACA: 300. GL.SUDIJA: Mikavica Stefan. POM.SUDIJE: Jovanović Ivana i Rosić Nemanja. STRELAC: Pantazis 5.min (Zemun). ŽUTI KARTONI: Pantazis, Lazović, Đalović i Dakić (Zemun), N.Gajić (BSK).

ZEMUN: V.Mitrović, Vukić (P.Stojanović), I.Stojanović, Pantazis, Đalović, Milošević, Kiso, Lazović (Jovanović), J.Mitrović, Mikan (Simić), Dakić (Trajković).

BSK: Guteša, Mitrović (Bratić), Manov, F.Gajić, Stajić, N.Gajić, Radić (Milosavljević), Nakijevski (Malidžan), Nurović, Avramovski (Stanimirović), Vančagović (Rančić).

Teleoptik 0 : 0 Budućnost
Ušće Novi Beograd 0 : 0 Zvezdara
Prva iskra 1 : 0 Borac
Brodarac 2 : 0 Sinđelić
Torlak 1 : 2 BASK TEK
Radnički (O) 1 : 3 OFK Beograd