Fudbaleri Sloge iz Lozne do tri boda protiv FUD-a u najboljoj igri ove jeseni

Fudbaleri Sloge iz Lozne su održali čas fudbala ekipi iz Brusa. Rezultat je mogao da bude i ubedljiviji da su igrači domaće ekipe bili precizniji.

Od prvog zvižduka sudije DJordjevića igrači Sloge su krenuli da napadaju ka golu gostiju. Već u 9. minutu odlična akcija Milosavljevića koji pravovremeno upošljava Marka Kovačevića, a ovaj odličnim udarcem pogadja nebranjeni deo gola Jovanovića. Već u 20. minutu još jedna u nizu dobrih akcija domaćina. I opet po toj levoj strani gde ja danas utakmicu karijere odigrao Marko Kovačević. Razmenio je dupli pas sa Nenadom Nedeljkovićam i kao tane ušao u kazneni prostor. Taman kada se spremao da uputi udarac na njega startuje jedan odbrambeni igrač gostujuće ekipe i sudiji DJordjeviću nije preostalo ništa drugo nego da pokaže na penal. Siguran izvodjač najstrožije kazne je bio Velisavljević za dupliranje vodjstva. I onda kada se očekivao kraj prvog dela meča jedna nesmotrenost golmana Savića koji umesto da loptu uhvati on je šalje u korner. Korner sa leve strane je izveo Ignjatović, najviši u skoku je bio S.Nedeljković koji glavom izbija loptu pravo na nogu Luke Karadžića do skora igrača Sloge. Ovaj upućuje odličan udarac i donosi gostima smanjenje rezultata. Na odmor se otišlo rezultatom 2:1.

Drugo poluvreme je počelo kao i prvo konstantnim napadima domaćih igrača. U ovom delu igre se posebno još jednom istakao Marko Kovačević koji je u dva navrata dobro zapretio Jovanoviću. Prvi put u 56. minutu kada je njgeov odličan udarac pod prečku Jovanović skrenuo u korner. U 61. minutu još bolji udarac Marka, ovoga puta Jovanović je bio savladan, ali ga je spasila stativa. I onda erupcija oduševljenja publike u Lozni. U 70. minutu loptu je na nekih 20 metara prihvatio Petrović i raspalio po njoj, a udarac je završio u mreži nemoćnog Jovanovića. Nisu se domaći igraći zadovoljavali vodjstvom već su i dalje napadali ka golu indisponiranih gostiju. U 76. minutu svoju odličnu partiju Marko Kovačević je začinio drugim golom. Izveo je odličan prodor po levoj strani, ušao u šesnaesterac i šutirao u drugi ugao nemoćnog golmana gostiju za konačnih 4:1.

Bila je ovo najbolja igra fudbalera Sloge od početka prvenstva. Bodreni od vernih navijača pružili su nam priliku da provedemo jedno predivno poslepodne na stadionu kraj Morave.

SLOGA (L) – FUD  4:1  (2:1)

Igralište kraj Morave u Lozni gledalaca 100. Sudija Marko DJordjević (Kruševac) 7. Strelci: Ma.Kovačević u 9. i 75, Velisavljević u 20. iz KU i Petrović u 70. za Slogu, Karadžić u 43. za FUD. Igrač utakmice: Marko Kovačević.

Sloga (L): Savić 7, D.Vasiljević 7, S.Nedeljković 7,5, Petrović 8, Jovičić 7,5, Milosavljević 7,5 (Od 80 A.Vasiljević), Milojević 8, N.Nedeljković 7,5, Mš.Kovačević 7,5, Ma.Kovačević 9, Velisavljević 8.

FUD: Jovanović 6, R.Obradović 6, Čalovejić 6, Pantelić 6, Pavlović 6, Karadžić 7, Ignjatović 6,5, Simić 6 (od 73Vuković), S.Obradović 6, Luković 6, Zdravković 6 (od 73 Đorđević).

Sloga (L) 4 : 1 FUD
Trudbenik 4 : 1 Rubin
Parunovac 3 : 0 Bošnjane
Sloga (Ć) 5 : 1 Polet 57
Temnić 1924 5 : 3 Jastrebac
Mačkovac 4 : 2 Sloga (D)