Ožvat evro golom potvrdio pobedu Petrovčana

Jedna od uspešnih intervencija golamana domaćih Kozarskog - foto: V. Jankov

Tužna ovosezonska priča nastavlja se u redovima Vojvodine iz Bačkog Gradišta. Uknjižili su šesti poraz u aktuelnoj sezoni i nalaze se u opasnoj zoni. Nasuprot njima, Petrovčani su zasluženo odneli ceo plen, a da na golu domaćina nije bilo raspoloženog Živka Kozarskog, pobeda „mladostaša“ bi bila izražena ubedljivijim rezultatom.

Gosti su bili konkretniji na početku, ali su domaći prvi došli u vođstvo preko Kalakovića, koji je u osmom minutu pratio prodor i ubacivanje lopte pred gol Kiša. Mogli su Petrovčani preko Grkovića da izjednače u 15. i 17. minutu, ali je Kozarski bio na mestu i izbio loptu van terena. Posle drugog pokušaja, udarac iz ugla izveo je Ožvat, a pred golom loptu glavom dočekao Jakuš i izjednačio na 1:1. Grković je u 25. minutu i treći put bio u prilici, ali je sada šutirao kraj gola. U 31. minutu stigla je kazna za promašaje. Domaći su opsedali gol i posle udarca glavom Tubića lopta je završila u mreži za 2:1. Kada je izgledalo da će se tim rezultatom otići na odmor, kapiten Gradištanaca Pelengić gubi loptu na sredini terena i Stojisavljević je šalje kraj nemoćnog Kozarskog u mrežu za 2:2. Već u sledećem minutu Stojisavljević šutira sa 20 metara, Kozarski brani nogom, potom je Grković petom podigao visoko kod penala, niko nije reagovao od odbrambenih igrača domaćina i krenuo je na loptu golman, ali je Fabri bio brži i spretniji, pa sena odmor otišlo rezultatom 2:3.

U nastavku su „mladostaši“ nastavili sa efikasnom igrom. Ožvat je u 54. minutu centrirao s desne strane, Grković glavom spustio loptu,a  Serdar pogodio za 2:4. U samom finišu drama. Igrao se 87. minut, kada je opravdano dosuđen penal za domaći tim i Prodanov je bio siguran izvođač najstrože kazne za 3:4. Samo minut kasnije rezervista Dopuđ se našao „oči u oči“ sa golmanom gostiju, ali je šutirao kraj gola. Na suprotnoj strani je u 90. minutu Požarev snažno šutirao, a Kozarski još jedanput odlično reagovao.Međutim, u nadoknadi vremena nije mogao da zaustavi loptu koju je uputio kapiten gostiju Pavel Ožvat i evro pogotkom potvrdio pobedu svog tima.

Vojvodina - Mladost (BP)   3:5  (2:3)

Bačko Gradište: Igralište u SC „Đorđe Tapavica Džoja“. Gledalaca: 100. Sudija: Boris Vukanović (Subotica) 7. Strelci: Kalaković u 8, Tubić u 31. i Prodanov u 87. (11 m) za Vojvodinu, a Jakuš u 17, Stojisavljević u 44, Fabri u 45, Serdar u 54. i Ožvat u 90+2. minutu za Mladost. Žuti kartoni: Savkov, Ilić (Vojvodina), a Serdar, Požarev (Mladost).

Vojvodina: Kozarski 7, Ilić 6, (od 46. Tomić 6), Draško 6, Prodanov 6,5, Rajačić 6, Savkov 6, Kiš 6 (od 85 Dopuđ -), Pelengić 6, Božić 6 (od 85. Rondović -), Tubić 6,5 (od 73. Miladinov -), Kalaković 6(od 80. Mihajlović -).

Mladost: Lenja 6, Fabri 7 (od 81. Meseldžija -), Jakuš 7,5 Kantardžić 7, Štefek 6, Ožvat 7,5, Čeman 6,5 (od 63. Požarev -), Laćarak 7 (od 85. Anđelković), Serdar 7 (od 63. Brajković -), Grković 6,5, Stojisavljdević 7 (od 85. Zahorec -).

Sloga 2 : 1 Bačka 1901
Vojvodina 3 : 5 Mladost (BP)
Bajša 7 : 0 OFK Mladost APA
Bratstvo 2019 6 : 0 Krila Krajine
OFK Vrbas 2 : 4 Radnički 1918
Senta 2 : 1 Preporod