Orlovi slomljenih krila

Posle iznenađujućeg poraza od Borca iz Lazarevca na prethodnom domaćinstvu, "Orlovi" danas žele da se vrate na pobednički kolosek. Za to im je potrebno dosta truda i umeća protiv Partizanove filijale iz Zemuna, pa su od starta krenuli sa angažovanom igrom. U 4. minutu Stojanović je divno centrirao na peterac, ali je centarfor domaćih Radman loše zahvatio loptu glavom, pa je ona završila pored gola. Igrao se 13. minut kada se Kolarević driblingom oslobodio čuvara i gađao sa 16 metara donji levi ugao, golman gostiju Gočmanac je odbranio krajnjim naporom.

Gosti su potom uspostavili ravnotežu na terenu, kreću u napade, ali se njihov golman još jednom istakao, ovaj put odbranivši šut Čokića u 27. minutu. Teleoptik je prvi udarac na gol imao u 29. minutu, Lakčević je šutirao sa 7-8 metara udaljenosti, ovaj put se intervencijom istakao golman domaćih Marković. Gosti u vođstvo stižu u 34. minutu, Dukić je iz slobodnog udarca sa oko 25 metara skinuo paučinu iz gornjeg levog ugla.

Samo minut kasnije domaći uzvraćaju, Čokić je šutirao snažno sa desetak metara pod prečku, Gočmanac je poturio šaku i izbio loptu u korner. Domaći nemaju sreće ni u 39. minutu, ponovo je proradila sprega Stojanović centaršut, Radman udarac, ali je lopta liznula gornji deo prečke i završila van. U poslednjim trenucima prvog poluvremena Radman je izašao sam pred Gočmanca, ali je ponovo golman gostiju izašao kao pobednik. Zahvaljujući njemu gosti su otišli sa minimalnom prednošću na odmor.

Gosti su bolje otvorili drugo poluvreme, a Lakčević je u 50. minutu sa desetak metara imao otvoren put ka golu, odlučio se na udarac, ali slabo, pravo u dobro postavljenog Markovića. Lakčević je i 5 minuta kasnije mogao do gola, njegov šut sa iste razdaljine je izblokiran u poslednjem momentu.

U 66. minutu i treća akcija Stojanovića i Radmana nije urodila plodom, ponovo je špic domaćih pogodio okvir gola, ovaj put stativu. Teleoptik je takođe mogao da duplira prednost, igrao se 69. minut kada je Marković hrabro ušao u šut Arambašiću. Igra se otvoreno na obe strane, minut kasnije obrukao se Spasić, sa 6 metara šutira glavom pored gola gostiju.

Poslednjih 20 minuta tempo utakmice je pao, ekipe očito kubure sa fizičkom spremom, nije bilo akcija koje su mirisale na gol, pa su gosti odneli tri vredna boda u "Zemunelo". Narednog vikenda Sinđelić će biti gost Ušća na Novom Beogradu, dok Teleoptik dočekuje Borac iz Lazarevca.

SINĐELIĆ - TELEOPTIK 0:1 (0:1)

STADION: FK Sinđelić. GLEDALACA: 200. GL.SUDIJA: Živković Uroš. POM.SUDIJE: Milanović Stefan i Zimonjić Stefan. STRELAC: Dukić 34.min (Teleoptik). ŽUTI KARTONI: Gočmanac i S.Ostojić (Teleoptik).

SINĐELIĆ: Marković, Stošić (M.Đorđević), Stojanović, Savić (Ratković), R.Đorđević, Radić, Kolarević (Miketić), Mikić, Radman, Spasić, Čokić.

TELEOPTIK: Gočmanac, Stašević (Bojat), Dukić, Stanković, Subotić, B.Ostojić, Knežević, Čermelj, Arambašić (S.Ostojić), Lakčević (Miladinović), Petrović.

Budućnost 1 : 2 Zemun
Jedinstvo 3 : 0 Radnički (O)
Studentski grad 0 : 1 Torlak
BSK Borča 0 : 0 Brodarac
OFK Beograd 0 : 0 Prva iskra
BASK TEK 0 : 1 Ušće Novi Beograd