18.11.2012 Vinko Janković

SLV: Remi imenjaka na zatvaranju sezone u Somboru

Nerešenem rezultatom 1:1 završen je poslednji ovosezonski meč na gradskom stadionu u Somboru, gde su u okviru četrnaestog kola SLV igrali imenjaci, Radnički iz Sremske Mitrovice i Radnički iz Sombora. Ni lep sunčan dan i pogodno vreme za fudbalsku utakmicu , nisu privukli publiku na tribine gradskog stadiona, jer ovu utakmicu je posmatralo jedva sto gledalaca. Fudbaleri domaćina su odavno izgubili kredibilitet kod svojih navijača, a ni prosečni

gosti, nisu bili mamac, da bi se danas na tribinama našlo više publike. Utakmica je počela minutom ćutanja i odavanjem pošte nedavno preminulom fudbaleru Radničkog iz Somora, Stipanu Eustakiju, Džodži, koji je igrao za slavnu generaciju somborskih crveno-belih. Somborski sastav je utakmicu počeo bez nekolicine svojih standardnih igrača, Desnice, Fabera, Vukovića, I. Stankovića, Makara, Ismailija, a u prvoj postavi i na klupi je bilo nekoliko debitanata., Kovačević, Pavin, Krstić, Kukić i Bajić. Iako oslabljeni, somborcima je gotovo u potpunosti pripalo prvo poluvreme, a da su ga uspeli materijalizovati , slavili bi šestu pobedu u dosadašnjem delu prvenstva. Ovako su dozvolili gostima iz Mitrovice da izjednače, u drugom poluvremenu se razigra, i sasvim zasluženo odnese bod u grad na Savi. Poćetak je pripao fudbalerima trenera Slavka Antića, a prvu priliku za gol imao je brzonogi Dragan Hoscieslavski koji je u 8 minutu u jednom prodoru ka golu predriblovao dva igrača, dodao do Marjanovića, a ovaj ubacio na peterac gde je bio mladi Mladen Kovačević, ali se ušeprtljao i šansa je propala. Šest minuta kasnije, Naglić iz napada gostiju, iznenada šutira, ali pored gola Stankovića. U 21. minutu domaćini dolaze do vođstva tako što Hoscieslavski jakim šutem sa ivice šesnaesterca pogađa golmana Relića koji nespretno interveniše i lopta završava iza njegovih leđa. Tri minuta kasnije Paunović iskosa sa desne strane ubacuje pred gol i lopta pogađa prečku, a gostujuća odbrana raščišćava tu situaciju. Iz prvoga dela šansa Hoscieslavskog u 32 minutu završava se tako što mu je dobar šut ukrotio čuvar mreže gostiju iz Mitrovice. U nastavku utakmice se očekivalo više od sastava domaćih, međutim gosti su došli do izjednačenja i posle toga se rastrčali po terenu i teško ih je bilo naterati na kapitulaciju. U 67 minutu, posle jednog skraćenog kornera, iz slobodnog udarca je lopta ubačena na peterac Stankovića, a tu se najbolje snašao Mirosavljević i završio posao za konačnih 1:1. Dva minuta kasnije gosti su zapretili jednim udarcem iznenada iz daljine, ali se mladi Stanković nije dao iznenaditi, i poslao je loptu u korner. U preostalih dvadesetak minuta, domaćin je napadao, ali su mitrovčani uspešno odolevali i previjanjem na terenu skratili meč, koji je danas vrlo loše vodio sudija Blagoje Mijailović iz Vršca. Arbitar je od početka ispustio igru i kontrolu iz ruku, a što se kraj utakmice približavao sve je više bilo diskutabilnih situacija u njegovoj arbitraži danas. Ovo najbolje oslikava jedan dobronameran savet jednog gledaoca sa tribina koji mu je u jednom trnutku dobacio da se pravila fudbalske igre mogu naučiti i preko interneta, ako već drukčije nije naučeno od sudijskih mentora iz sredine, iz koje dolazi.

Sombor, 18. novembar 2012. godine Gradski Stadion,. Gledalaca 100. Sudija Mijailović (Vršac). Pomoćnici Stanković i Krnjajić (Pančevo)Delgat Zoran Nikolić (Banatski Karlovac) Strelci Hoscijeslavski u 21. za Radnički (S), a Mirosavljević u 67 za Radnički (SM) Žuti kartoni : Marjanović, Bujak, Špehar, Major i Hoscieslavski (Radnički S) , a Mijić, Simjanovski, Naglić, Sovilj (RadničkiSM) Crveni kartona nije bilo. Igrač utakmice Dragan Hoscieslavski (Radnički S).

RADNIČKI (S): Stanković, Bujak, Špehar, Major(Petreš), Vidović, Banić, Purić, Marjanović (Bojić), Kovačević (Pavin), Paunović i Hoscieslavski.
RADNIČKI (SM) Relić, Mijić, Milosavljević, Ninković, Simjanovski, Lacković (Trebovac), Kovačević,(Radovanović), Skorupan, Naglić (Đurđević), Sovilj i Stević.

Cement 3 : 4 Senta
Dinamo 2 : 0 Radnički (SM)
Radnički (S) 4 : 3 Dolina
Mladost 2 : 1 Dunav
Tekstilac 3 : 0 Bačka Topola
Jedinstvo (SP) 1 : 4 Sloga
ČSK Pivara 0 : 2 Palić