Pukla petarada iz juga "Marakane"

Momci iz Grafičara su dobro ušli u novu kampanju uzevši bod na vrućem terenu u Šapcu, a danas pred polupraznim tribinama iz juga Marakane žele da osvoje sva tri. Za protivnika imaju Loznicu koja je iznenađujuće startovala porazom kod kuće i želi da se iskupi. To pokazuje otvorenom igrom, prihvatajući borbu sa raspoloženim momcima iz domaće ekipe.

Prvu ozbiljnu priliku prave gosti u 23. minutu Radmanovac je uposlio Dobrijevića na desetak metara od gola, ovaj šutira iz prve, ali je to bio lak plen za golmana Manojlovića. Samo minut kasnije Ibanjez je odigrao lep pas ka Kaluđeroviću, koji sa svega par metara razdaljine pogađa golmana Loznice.

Grafosi do vođstva stižu pak u 27. minutu, šesnaestogodišnji Šljivić je prevario svog čuvara i sa 12 metara loptu neodbranjivo poslao pod prečku. U 39. minutu prednost domaćih je duplirana, Kaluđerović je spretno prebacio loptu do Kneževića, ovaj je neometan sa 6 metara šalje u donji desni ugao. Igra Loznice se u tim trenucima raspala. Poslednju priliku u prvom poluvremenu domaći propuštaju u prvom minutu nadoknade, agilni Knežević je uposlio na 15 metara od gola usamljenog Kaluđerovića koji šutira slabo, pravo u naručje Lučića.

Čarolija mlađanog Šljivića je viđena u 50. minutu. Uzeo je loptu na centru, predriblao tri protivnička igrača i stigavši na ivicu kaznenog prostora šutirao u ugao gola gostiju za velikih 3:0. Domaći potom uspostavlaju potpunu dominaciju, kao da je velika vrućina i temperatura od 38 stepeni totalno iscrpela Lozničane. Grafičar rutinski održava prednost, a u 79. minutu je i povećava. Manojlović je ispucao loptu sa svog gola, Mijatović umakao odbrani gostiju i loptu rutinski poslao ispod istrčalog golmana. Tu nije bio kraj mukama Lozničana, na 5:0 povisio je najbolji igrač utakmice Knežević svojim drugim pogotkom u 86. minutu. Sigurna i visoka pobeda Grafičara koja nijednog trenutka nije bila upitna smanjena je u poslednjim trenucima meča počasnim pogotkom Radmanovca.

Sledećeg vikenda Grafosi idu u komšiluk na noge Radu, dok Loznica u Klupcima dočekuje novajliju iz Užica, ekipu Slobode.

RFK GRAFIČAR - LOZNICA 5:1 (2:0)

STADION: Rajko Mitić-jug veštačka trava. GLEDALACA: 200. GL.SUDIJA: Bikić Nikola. POM.SUDIJE: Tomović Bojan i Vladić Aleksandar. STRELCI: Šljivić 27. i 50, Knežević 39. i 86. i Mijatović 79.min (Grafičar), Radmanovac 90.min (Loznica). ŽUTI KARTONI: Ibanjez i Knežević (Grafičar), M.Nikolić, Matić i N.Nikolić (Loznica).

GRAFIČAR: Manojlović, Petrović, Knežević, Stojčev (Mijatović), Kasalica (Bajić), Šljivić, Lazić, Jovanović, Stajić (Vasiljević), Ibanjez (Mrkela), Kaluđerović (J.Mituljikić).

LOZNICA: Lučić, Mićić (Dabić), Živanović, Damnjanović (Petrović), Komarčević, Santrač (Matić), Vićentijević (Popović), Radmanovac, Stanojević, M.Nikolić (N.Nikolić), Dobrijević.

OFK Vršac 3 : 1 Zlatibor
RFK Novi Sad 1921 0 : 1 Železničar
Trayal 2 : 3 IMT
Jedinstvo (Ub) 0 : 0 Rad
RFK Grafičar 5 : 1 Loznica
GFK Sloboda 2 : 1 Mačva