Trofej zasluženo pripao "mladostašima"

Mladost iz Bačkog Jarka sa pobedničkim peharom - foto: V. Jankov

Fudbaleri Mladosti iz Bačkog Jarka zasluženo su osvojili pobednički pehar na tradicionalnom, 13. po redu, turniru "Trofej Bačko Gradište 2022.". Prvo su u subotu pobedili Preporod iz Novog Žednika rezultatom 2:0 (0:0), a u finalu su savladali domaćina Vojvodinu sa 3:1 (0:1). Gradištaci su prvog dana turnira, posle 0:0 u regularnom toku utamice, penalima 2:0 pobedili novosadski Borac.

Utakmicu za treće mesto nije igrana, jer su Novosađani, zbog povreda igrača i nemogućnosti da sastave tim, bez borbe prepustili treće mesto Preporodu.

Finale je imalo, uslovno rečeno, dva poluvremena. U prvom su Gradištaci bili agilniji, čvršći i, na kraju krajeva, stvorili nekoliko prilika od kojih je Sakač u 29. minutu lob udarcem savladao istrčalog Rodića za 1:0. Samo četiri minuta ranije odigrana je najlepša akcija na utakmici. Kapiten Voše Pelengić je teledirigovanom dijagonalom izbacio na desni bok Sakača, koji je uspešno prošao i ubacio loptu pred gol, ali Savkov nije uspeo da je zahvati kako treba i sve je otišlo u nepovrat. Nastavak je već u trećem minutu doneo izjednačenje i to iz penala. Siguran efzekutor najstrože kazne bio je Ostojić. To je pokrenulo „mladostaše“ i do kraja utakmice se, uglavnom, igralo na polovini domaćina. U 59. minutu Jaračani okreću rezultat u svoju korist. Marković je odlično prošao po desnoj strani i nesebično uposlio bolje postavljenog Zeljkovića, kome je preostalo samo da loptu prosledi u mrežu. Dva minuta kasnije Plavšić je opalio po lopti i ona je uzdrmala prečku. Sve je odlučeno u 75. minutu, kada je Mitrović odlično centrirao sa desnog boka, a Marković visoko skočio i školskim udarcem glavom zakucao loptu u mrežu za konačnih 1:3.

Po završetku utakmice predsednik Vojvodine iz Bačkog Gradišta Goran Kudrić je uručio pobednički pehar Jaračanima, koji su se tako, kao deveti klub, upisali u nosioce „trofeja Bačko Gradište“. OFK Bečej 1918 je osvojio tri trofeja, Bačka 1923 iz Đurđeva i Vojvodina iz Bačkog Gradšta su u dva navrata stigli do naslova pobednika, a po jedanput je pošlo za nogom Bajši, ŽSK-u iz Žablja, sada Mladosti iz Bačkog Jarka, Mladosti iz Turije, Njegošu iz Lovćenca i Hajduku iz Čuruga.

Vojvodina – Mladost (BJ) 1:3 (1:0) Bačko Gradište: Igralište u SC „Đorđe Tapavica Džoja“. Gledalaca: 100. Sudija: Goran Tešanović (Srbobran). Strelci: Sakač u 29. minutu za Vojvodinu, a Ostojić u 48 (11 m), Zeljković u 59. i Marković u 75. minutu za Mladost. Žuti kartoni: Pelengić, Trojanović, Miladinov, Kiš (Vojvodina), a Ostojić, Marković (Mladost).

Vojvodina: Vulin, Ilić, Draško, Prodanov, Rajačić, Tešanović, Savkov, Pelengić, Sakač, Trojanović, Kiš. Igrali su još: Tankosić, Tomić, Miladinov, Šeguljev.

Mladost: Rodić, Đukić, Antonić, Akik, Bešović, Stojanović, Todorović, Radovanović, Dmičić, Mitrović, Papak. Igrali su još: Romić, Bajić, Ostojić, Zeljković, Kovačević, Marković, Plavšić.

Sloga 1 : 1 Radnički 1918
Preporod 2 : 1 Krila Krajine
Radnički 1905 2 : 1 OFK Mladost APA
Hercegovac 0 : 4 Mladost (BP)
Mladost (T) 3 : 2 Bačka 1901
Obilić 1 : 3 Vojvodina